Presne po takom niečom kričia náročnejší používatelia minimálne rok. Plne vybavený smartfón s uhlopriečkou pod 4,5 palca. Mini verziu majú aj najobľúbenejšie vlajkové lode súčasnosti.

Samsung Galaxy S 4 mini má ale len qHD (960 x 640) rozlíšenie 4,3-palcového displeja, menej výkonný procesor a menej operačnej pamäte. V podstate má s veľkým súrodencom totožné len meno a dizajn. HTC One mini už má HD rozlíšenie a kovové telo ako veľký One, no znova viditeľne slabšie parametre.

Mini verziu má onedlho predstaviť aj Sony. Jeho Xperií je už požehnane, no zatiaľ nemal vo výbave 4,3 palcový model s totožnou výbavou ako jeho najvýkonnejší model. Malou výnimkou možno môže byť vlaňajší model V.

Sen odporcov veľkých telefónov

Xperia Z1 verzus Xperia Z1 f Zdroj: Xperiablog.com

Serveru Xperiablog sa podarilo získať fotografie katalógu, kde sú obrázky a v podstate všetky podrobnosti o malej Xperii Z1. Tá má mať označenie Z1 f. Čo toto označenie znamená, ostáva tajomstvom. Objavujú sa teórie, že ide o female, teda ženskú verziu zariadenia.

Podľa získaných informácii má mať Z1 f úplne totožné parametre ako veľký Z1. To znamená jeden z najvýkonnejších procesorov súčasnosti Snapdragon 800, dva gigabajty operačnej pamäte, 16GB vnútornej pamäte a aj 20,7 Mpix fotoaparát. Rovnaký má zostať aj dizajn a odolnosť voči vode. Podľa fotografií obsahuje aj hardvérovú spúšť fotoaparátu.

Sen odporcov veľkých telefónov

Xperia Z1 f v katalógu Zdroj: Xperiablog.com

Samozrejme, rozdiel je vo veľkosti displeja, celého smartfónu a v kapacite batérie. Z dokumentu v japončine sa dajú vyčítať rozmery 127 x 64,9 x 9,4 mm, čo je s rozdielom jedného či dvoch milimetrov totožné s S4 mini alebo One mini. Oproti Z1 by menšia verzia mala byť dostupná aj v žltozelenej a ružovej farbe. Presný dátum predaja zatiaľ nebol zistený.

Jediným sklamaním tak môže ostať prípadná príliš vysoká cena alebo pre niekoho možná absencia slotu pre pamäťovú kartu, o ktorej sa správa nezmieňuje.

Aj keď neoficiálne, uniknuté informácie pôsobia reálne. Mohlo by tak ísť o budúceho konkurenta iPhonov. Práve preň sa mohlo rozhodnúť nemálo záujemcov o vlajkovú loď menších rozmerov, ktorí alternatívu v Android zariadeniach nenašli.