Po takzvanej batterygate, keď kvôli konštrukčnej chybe došlo k vznieteniu niekoľkých batérií v Galaxy Note 7 a bolo potrebné celý tento rad smartfónov stiahnuť z trhu, si Samsung isto neželá ďalšiu kauzu. Zatiaľ to nevyzerá až tak vážne, ale dobré renomé to prichádzajúcemu smartfónu za dvetisíc eur to isto nerobí. Čo sa teda stalo?

Najprv sa na sociálnych sieťach posťažoval Dieter Bohn z portálu The Verge, ktorý na testovacom kuse spozoroval výstupok na hrane, kde sa displej spája. Postupne bol čoraz viac viditeľný. Akoby sa nejaká súčiastka pretláčala cez flexibilný displej von, až ho napokon penetrovala. D. Bohn rozbitý mobil odovzdal na prešetrenie a už testuje náhradný.

After one day of use... pic.twitter.com/VjDlJI45C9

— Steve Kovach (@stevekovach) 17. apríla 2019

Zrejme najhoršie dopadol Todd Haselton z televíznej stanice CNBC. Jeho testovací kus rovno po rozbalení vykazoval známky vážneho poškodenia displeja. Presnejšie, bola viditeľná časť v spoji a ľavá strana preblikávala. Aj táto redakcia už testuje náhradný kus.

The screen on my Galaxy Fold review unit is completely broken and unusable just two days in. Hard to know if this is widespread or not. pic.twitter.com/G0OHj3DQHw

— Mark Gurman (@markgurman) 17. apríla 2019

Ďalšie dva prípady sa stali redaktorovi Bloombergu a známemu youtuberovi Marcusovi Brownleemu. Prvému sa displej úplne „roztiekol“ vertikálne, druhému

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa