Predchádzajúci rok síce priniesol na trh množstvo zaujímavých smartfónov, no od segmentu skladacích zariadení sa očakávalo viac. V roku 2020 totiž pribudli „len“ tri takéto smartfóny od výrobcov Samsung a Motorola. Očakáva sa, že rok 2021 bude v tomto ohľade iný a pribudnúť by mali ďalšie „skladačky“, ktoré sa považujú za budúcnosť mobilnej komunikácie, vďaka ich všestrannému využitiu.

Vlajková loď už v januári

Už v polovici januára by mal predstaviť svoju novú vlajkovú loď juhokórejský Samsung. Výrobca väčšinou predstavuje novinky na prelome februára a marca a preto je tento dátum veľkým prekvapením. Dočkať by sme sa mali vlajkovej lode Galaxy S 21 spolu s jej vybavenejšími súrodencami Galaxy S21 Plus a Galaxy S21 Ultra. Je takmer isté, že smartfóny budú disponovať najnovším čipom Snapdragon 888, no ako to už býva zvykom, pre európsky trh bude pravdepodobne vyhradený čip Exynos 2100.

Samsung Galaxy S21 príde na trh v troch verziách
Zdroj: Toms Guide
Samsung Galaxy S21 príde na trh v troch verziách

Chýbať nebudú kvalitnejšie fotoaparáty a množstvo ďalších vylepšení. V prípade novej vlajkovej lode budú všetkých zaujímať odpovede na dve otázky. Hovorí sa totiž, že najvybavenejší model Galaxy S21 Ultra by mal disponovať dotykovým perom S-Pen, nakoľko legendárna séria Note mala s predchádzajúcim modelom Note 20 Ultra definitívne skončiť. Práve Galaxy S21 Ultra by mal byť nástupcom.

Zaujímavé bude tiež sledovať, či Samsung príde s balením bez nabíjačky, ako to spravil americký konkurent Apple. Samsung sa najskôr Applu za tento počin vysmieval, no neskôr všetky príspevky tohto charakteru stiahol zo sociálnych sietí.

Novinka príde na trh v troch verziách
Neprehliadnite

Novú vlajkovú loď Samsungu predstavia skôr ako bolo zvykom. Známe sú aj európske ceny

Nový iPhone 13 a iPhone SE 3

Pre mnohých bude ešte zaujímavejšou udalosťou roka 2021 predstavenie nových iPhonov 13. Nie je to tak dávno, čo Apple predstavil najnovší model iPhone 12 spolu s ďalšími modelmi, ktoré sa od seba líšia výbavou a veľkosťou. Nový iPhone 13 by mal prísť na trh v priebehu septembra a priniesť by mal displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou, snímač odtlačkov prstov na obrazovke, kameru s periskopom či až 1 TB úložisko. Je však potrebné spomenúť, že väčšinu z týchto vylepšení už dávno využívajú najlepšie Android zariadenia, takže by nemalo ísť o nič prevratné.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa