Zatiaľ čo v okolitých mestách sú po uliciach kolobežky od renomovaných značiek ako Bird alebo Lime, v Bratislave je to zatiaľ neznáme meno. Mint technicky funguje úplne rovnako ako spomenutí konkurenti. Rozdiel je v tom, že pozadie spoločnosti je trochu netypické.

Na webe služby Mint je ako prevádzkovateľ označená spoločnosť Softgate s.r.o. so sídlom v Bratislave a poštovou adresou v Komárne. Tak či onak sa nám zatiaľ na firmu nepodarilo nakontaktovať. Zatiaľ nereagujú na ich oficiálne mailové adresy a ani na Facebook stránke. Podľa obchodného registra aj Finstatu ide o bežnú spoločnosť. Regulárne zatiaľ funguje aj služba Mint. Budeme skúšať nadalej firmu kontaktovať, pretože je pár drobností, na ktoré sme zatiaľ nenašli odpoveď. Na iné sme si odpovedali po prvých dvoch jazdách.

Zatiaľ len dva tucty

Najprv aplikácia, s ktorou prídete do kontaktu ako prvou. Registrácia aj pridanie platobnej karty prebehlo korektne a na prvý pokus. Mint si identitu pri registrácii overuje zaslaním SMS kódu. Zaujímavé je, že v aplikácii sa má uviesť aj typ a číslo vodičského preukazu. Tento údaj sa však nikde neoveruje. Navyše aplikácie funguje aj bez zadania tejto informácie. Mimochodom pred každým začatím jazdy musite zaškrtnúť, že ste si pozreli pár obrázkové upozornenie ako jazdiť, že máte prilbu a podobne.

Prvá jazda na kolobežkách Mint: Zábavné, ale cena ako za taxík

Zdroj: Marián Biel

Prostredie je svižné a prehľadné. Prakticky ide len o mapu Bratislavy s vyznačenou polohou kolobežiek. Ich počet je zatiaľ dosť nízky. Pred prvou jazdou podvečer ich bolo dostupných 26, ďalší deň doobeda zas 24.

Najprv sme museli ísť asi 800 metrov k najbližšej. GPS poloha v aplikácii je pomerne presná, ale stále s presnosťou okolo 15 – 20 metrov. Zaparkovanú kolobežku možno budete niekedy trochu dlhšie hľadať. Inak táto nepresnosť prekáža viac kvôli zóne, kde sa kolobežky majú pohybovať, teda širšie centrum hlavného mesta. Mimo neho sa nič závažné nestane, iba prestane fungovať pohon.

Dokončiť jazdu a odložiť e-kolobežku môžete len v tejto zóne. Hoci sme podľa mapy určite v tejto zóne boli, GPS videl kolobežku o pár metrov vedľa a zakazoval ju tam zaparkovať. Ale stačilo prejsť na druhú stranu ulice. Po označení, že chcete cestu ukončiť vás aplikácia vyzve, aby ste urobili fotografiu daného miesta. Zatiaľ sme neprišli na to, či vhodnosť parkovacej plochy potom kontroluje človek alebo nejaký algoritmus.

Prvá jazda na kolobežkách Mint: Zábavné, ale cena ako za taxík

Prvá jazda na Mint kolobežke Zdroj: Marián Biel

Hneď po ukončení jazdy dorazí do aplikácie sumarizácia cesty s cenou, časom, kilometrami a mapou s trasou. Mimochodom, aktivovanie a ukončenie jazdy sprevádza trochu bizarný zvuk, tak sa nezľaknite.

Ako riešia dlhoprstých

Mnohým napadne, že e-kolobežka odstavená len tak na ulici dlho nevydrží a niekto sa na ňu ulakomí. Technicky sa to môže stať. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa