Základné nakrúcanie videa zvládne, samozrejme, aj vstavaná iOS aplikácia v iPhone. Spotliter pridáva tucet efektov, ktorým možno záznam vylepšiť a ozvláštniť. Aj za chodu, počas nakrúcania.

Tieto efekty majú jeden spoločný prvok. Ich úroveň a charakter ovplyvňuje používateľ dotykom na displeji - na mieste, kde sa majú prejaviť. Od toho plynie aj pomenovanie appky, ktoré vychádza z anglického výrazu spotlite, respektíve spotlight (stredobod záujmu alebo bodový reflektor).

Napríklad zoom funguje tak, že obraz sa priblíži len v kruhu - ktorého polohu alebo priemer môžete dotykom na displej meniť. Alebo searchlight: navodí atmosféru prístroja na nočné videnie, pričom v kruhu sa zobrazí reálny obraz bez skreslenia. Niekedy z toho môžu vzniknúť ozaj zábavné videjká.

Premeňte iPhone na (takmer) profikameru

Zdroj: App Store

Premeňte iPhone na (takmer) profikameru

spotliter3 Zdroj: App Store

Výber efektov je pomerne široký - na to, že appka je bezplatná a na mobile nezaberie takmer žiadne miesto (má menej ako jeden megabajt). Medzi efektmi je napríklad režim sketch, ktorí poznajú tí, čo majú na mobile aplikáciu Toon Camera.

Spotliner funguje na iPhonoch od generácie 4 (ideálne od iPhonu 5) alebo na iPode Touch 3/4/5.

Premeňte iPhone na (takmer) profikameru