Šéf populárnej sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg čelí vlne kritiky z jeho vlastných radov. Stalo sa tak po tom, čo niekoľko vedúcich zamestnancov verejne kritizovalo generálneho riaditeľa za to, že odmietol prijať opatrenia týkajúce sa príspevkov Donalda Trumpa, ktoré Twitter minulý týždeň odsúdil za „podnecovanie násilia“. Vo svojom príspevku totiž nepriamo hrozil streľbou na tých, čo počas demonštrácií rabujú.

Donald Trump
Neprehliadnite

Paradox v USA: Mnoho Američanov dostáva vyššie koronadávky ako bol ich pôvodný plat

Rasové protesty

USA v súčasnosti prežívajú najväčšie rasové protesty za posledné roky. Dôvodom je tragická udalosť v Minneapolise, pri ktorej belošský policajt zabil Afroameričana Georgea Floyda. Jeho smrť vyvolala v mestách po celej krajine protesty, ktoré sa v niektorých prípadoch zmenili na násilnosti. Došlo k rabovaniu obchodov, podpaľovaniu budov či vozidiel.

Tieto udalosti nenechali chladnými prezidenta Donalda Trumpa, ktorý na sociálnej sieti Twitter uverejnil príspevok, ktorí viacerí interpretovali tak, že demonštrantom hrozí streľbou. Doslova v ňom okrem iného napísal: „Keď sa začína rabovanie, začína sa streľba“ (When the looting starts, the shooting starts“).

Twitter však jeho príspevok vyhodnotil ako porušovanie pravidiel a zablokoval ho. Znamená to, že príspevok nie je zmazaný, ale je skrytý pod hlavičkou Twitteru. Ak ho chce používateľ uvidieť, tak ho musí aktívne rozkliknúť. Zároveň sa príspevok nedá lajkovať a ani zdieľať.

Zatiaľ čo Twitter zvolil aktívny prístup voči príspevkom D. Trumpa, tak Facebook ich ponecháva bez výraznejšieho povšimnutia, čo sa nepáči jeho zamestnancom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa