Z hardvérového hľadiska je PS Classic pekný kúsok: prakticky zmenšená PlayStation, ako si ju pamätajú mnohí veteráni. Dizajn ostal rovnaký, aj s ikonickými prvkami. Sivá farba, staré logo, mechanika – no skôr na okrasu, funguje ako virtuálna. V tejto podobe je konzola dobre prenosná, čo je sčasti jej cieľ. Dá sa vyložiť pod hocijakou telkou a môžete rozbaliť hernú seansu.

Na konzole nie je veľa tlačidiel. POWER ju zapne, RESET vás vráti späť do menu (to je spôsob, ako sa dostať z hry, keďže operačný systém tu síce je, ale Exit Game chýba). Na prednej časti sú dva konektory s ovládačmi, vzadu HDMI kábel a sieťový adaptér. Účelový dizajn, pri ktorom poteší, že konzola veľmi nehučí, pričom moderné čipy, samozrejme, zvládajú staré hry.

PlayStation Classic: Otestovali sme nostalgickú videohernú minikonzolu

PS Classic: Herné menu Zdroj: Sony

Oveľa väčšie očakávanie vzbudzuje hlavné menu. Konzola doň nabehne vždy rovnakým spôsobom. Čaká vás kruh s 20 hrami, pri každej je uvedený titul, výrobca, rok vydania a počet hráčov. Dobrý tip na párty, aby ste hneď spoznali, či je hra určená pre sólo hráča, dvojicu alebo multiplayer.

Modernou funkciou je ukladanie funkcie kdekoľvek počas hry. Môžete z nej hocikedy „vyskočiť“, konzola si zapamätá vašu poslednú pozíciu, prípadne môžete 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa