Len v utorok začala firma na Kickstarteri zbierať peniaze. Po 24 hodinách príspevky mikroinvestorov prekročili plánovanú hranicu jedného milióna dolárov. Celkovo už projekt túto čiastku šesťnásobne prekonal, a to do ukončenia kampane ostáva ešte mesiac.

Nová verziu smart hodiniek Peeble bude dostupná v dvoch variantoch. Základná verzia sa predáva za 99 dolárov, bude mať čiernobiely e-papierový displej a funkciu kontroly činnosti srdca. Druhá prémiová verzia stojí 169 dolárov, má byť z nerezovej ocele, s farebným displejom a dlhšou životnosťou batérie.

Ide, samozrejme, o predobjednávkové ceny. V bežnom predaji by mala cena oboch modelov stúpnuť o tridsať dolárov. Projekt pravdepodobne vznikol ako reakcia na pokles akcií obdobne zameranej firmy FitBit až o 50 percent. Stalo sa tak po tom, čo výskumy spochybnili presnosť prístrojov FitBitu.

Aktualizovaná verzia pôvodného modelu dokáže počítať kroky používateľov, sledovať ich spánok či kontrolovať ich tepovú frekvenciu, čo je pre obe verzie nová, no o to užitočnejšia funkcia. „Nemyslím si, že najlepšie riešenie pre vaše zápästie je vec, ktorá sa pokúša robiť všetko. Existuje skupina vecí, ktoré ľudia aktuálne potrebujú ako oznámenia, zdravie a fitness a na tie sa sústredíme,“ hovorí CEO projektu Erik Migicovsky.

Konštrukcia smart hodiniek je výrazne tenšia, zmenšila sa aj veľkosť rámov okolo displeja, pre ktorý tak zostalo viac priestoru. Aktualizáciu získal tiež operačný systém, kde bol uľahčený prístup k aplikáciám a ďalším funkciám. Novinkou v systéme sú tzv. Akcie. Tie sú v systéme niečo ako skratky pre určité činnosti.

Ako príklad môžeme uviesť počasie. Pokiaľ kliknete na Akciu priradenú k tejto aplikácii, systém automaticky zvolí údaje v okolí vašej polohy bez toho, aby ste museli písať názov lokality pre zobrazenie. Firma chce potom zdrojový kód pre určenie týchto skratiek vypustiť do sveta vo forme otvoreného zdrojového kódu, pričom doplnkové Akcie by boli stiahnuteľné cez vlastný obchod.

Pebble s novými smart hodinkami mieri do fitnesu

Jednotlivé verzie hodiniek Pebble Zdroj: Kickstarter kampaň

Nové hodinky nie sú jedinou novinkou firmy Pebble. Ďalšou je Pebble Core - taktiež ide o fitness tracker, avšak bez displeja, za to s viacerými funkciami. Narozdiel od smart hodiniek beží na Androide 5.0 a okrem toho, že funguje ako fitness tracker, hudobný prehrávač, či diktafón, disponuje tiež WiFi, 3G konektivitou či GPS modulom, a tak sú všetky nahrané záznamy plne synchronizovateľné.

Pebble s novými smart hodinkami mieri do fitnesu

Pebble Core Zdroj: Kickstarter kampaň