Najväčší zásah budú mať zmeny spojené so systémom iOS, veď vo svete je 900 miliónov používateľov iPhonov a ďalšie milióny majiteľov iPadov. Hneď na úvod je však potrebné tieto čísla trochu upraviť.

Nový iOS 13 bude od jesene dostupný len pre iPhony od edície 6S/SE a vyššie. Pre tablety zasa od iPadu Air 2, iPadu 5. generácie a iPadu mini 4. Ako zvyčajne, nový systém by mal byť stabilnejší a rýchlejší. Pozreli sme sa na to, ktoré najzaujímavejšie novinky sa o pár mesiacov objavia vo vašich iPhonoch.

1. Tmavý režim

Hoci to nie je revolučná funkcia a už vôbec nie novinka, konečne sme sa dočkali tmavého režimu aj v iPhonoch. Grafické prostredie teda už nemusí mať len žiarivo biele pozadie. Môže byť aj čierne - respektíve podľa Applu v jednom z odtieňov čiernej či tmavo sivej. Okrem subjektívne krajšieho GUI je takýto displej menej náročný na oči, hlavne v tme.

Päť najzaujímavejších Apple noviniek, ktoré zmenia váš iPhone

Aj takto bude vyzerať tmavý režim iOS 13 Zdroj: Apple

Už dlhšie na ochranu zraku pomáhajú funkcie, ktoré podľa potreby znížia jas a zmenia teplotu farieb pri používaní zariadenia v tme. S tým súviseli výrazné zmeny farieb, čo napríklad pri prezeraní fotografií mohlo prekážať.

Čierny režim farebnosť neovplyvňuje, iba zmení biele plochy na tmavé. Aktivovať sa bude dať manuálne alebo nastavením konkrétneho času.  

Tmavý režim by mohol priniesť aj dlhšiu výdrž batérie pri iPhonoch X, ktoré používajú displeje typu Oled. Tie vedia ovládať každý samostatný pixel. Ak je potrebné vykresliť čiernu farbu, pixel vôbec neaktivujú, čo znamená menej spotrebovanej energie.

Apple sa však o eventuálnej lepšej výdrži mobilu pri aktivovaní tmavého režimu 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa