Panasonic do kompaktného tela Lumixu DMC-CM1 (so zatiaľ nezverejnenými rozmermi) natlačil pomerne zaujímavú výbavu. Dominuje jej 20 Mpix MOS snímač veľkosti až 1“. Doteraz najväčší v „smartfóne“. Rovnaký používajú len profesionálne kompakty ako Sony RX100 alebo Nikon 1.

Na prednej strane je 28 mm objektív Leica DC Elmarit so svetelnosťou f/2.8. Citlivosť ISO je v rozpätí od 100 do 25 600. Kovový prstenec sa používa na manuálne nastavovanie viacerých parametrov, ktoré sa mu dajú priradiť. Podporované je nahrávanie 4K videa alebo ukladanie fotografií do RAW formátu.

Panasonic to znova skúša s mobilom. Skrížil ho s foťákom

Zdroj: Panasonic

Panasonic to znova skúša s mobilom. Skrížil ho s foťákom

Zdroj: Panasonic

Po otočení CM1 sa ukáže 4,7-palcový displej s full HD rozlíšením, ktorý, samozrejme, funguje ako hľadáčik. Zároveň je to displej androidového smartfónu so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz, dvoma gigabajtmi operačnej pamäte a 16 GB vnútornej pamäte rozšíriteľnej microSD kartami.

Kapacita batérie 2 600 mAh je pomerne štedrá, ale v tomto neštandardnom stroji sa ťažko odhaduje jej reálna výdrž. Nechýba pripojenie na Wi-Fi, Bluetooth a GPS, LTE je zatiaľ len domnienka.

Úplne všetky konkrétne parametre kovovo koženej novinky zatiaľ neboli zverejnené. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácii sa má Panasonic CM1 začať predávať od decembra, ale iba na francúzskom a nemeckom trhu. Cena by sa mala pohybovať okolo 900 eur. To už je suma, za ktorú sa dá zaobstarať spomínaný fotoaparát s 1“ snímačom a k tomu aj bežný smartfón. Ale spojenie dvoch zariadení do jedného kompaktného tela niečo stojí. 

Panasonic to znova skúša s mobilom. Skrížil ho s foťákom

Zdroj: Panasonic