Predchodca, Oppo Find 5, bol tiež malým priekopníkom: patril k prvým smartfónom na trhu s full HD displejom. Nový Find 7 je už úplne prvým telefónom, ktorý je vybavený ešte jemnejšou obrazovkou. Pri uhlopriečke 5,5 palca znamená rozlíšenie 2 560 x 1 440 bodov hustotu až 538 ppi.

Na porovnanie, Samsung Galaxy S5 s 5,1-palcovým full HD (1 920 x 1 080) displejom má hustotu 430 ppi, kým iPhone 5S „len“ 326 ppi. Aj keď sa pre toto rozlíšenie zaužívalo označenie 2K, Oppo ho označuje ako quad HD. Je typu LCD IPS a chráni ho tvrdené sklo Gorilla Glass tretej generácie.

Aj ostatné parametre sú prémiové. Kostra zariadenia s rozmermi 153 x 75 x 9,2 mm a hmotnosťou 171 gramov je z kovu s efektnou oznamovacou diódou, ktorá rozsvieti polovicu dolnej hrany smartfónu.

Vo vnútri je štvorjadrový procesor Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz a 3GB operačnej pamäte. Na ukladanie dát je pripravených 32 GB vnútornej pamäte, aj slot pre microSD karty pod snímateľným zadným krytom z uhlíkových vlákien. Ide tiež o prvý LTE smartfón tohto výrobcu.  

Oppo Find 7: Full HD na displeji nestačí

Zdroj: Oppo

Batéria má síce pomerne štandardných 3 000 mAh, je ale vybavená technológiou, ktorá nabije batériu z nuly na 75 percent za tridsať minút. Päť minút nabíjania má vystačiť na dvojhodinový hovor.

Pred uvedením sedmičkového Findu sa povrávalo, že nové Oppo bude mať až 50-megapixlový fotoaparát. Nepotvrdilo sa to. Snímač má 13 Mpix a je od Sony. Zvláda nahrávať 4K video alebo full HD pri rýchlosti až 120 obrázkov za sekundu. Okrem toho disponuje funkciou Super Zoom, ktorá softvérovo spojí desať obrázkov do jednej 50 Mpix fotografie.

Find 7 beží na Androide 4.3 s nadstavbou Color OS 2.0 a zaujímavými doplnkami, hlavne čo sa týka ovládania gestami. Tie fungujú aj pri vypnutom displeji a dajú sa konfigurovať. Stačí napríklad na zamknutom displeji nakresliť prstom kruh a automaticky sa spustí fotoaparát.

Nová je aj funkcia gesta vo vzduchu. S pridržaným tlačidlom hlasitosti sa mobilom vo vzduchu „nakreslí“ napríklad písmenom V a Find 7 sa odomkne a hneď aj spustí internetový prehliadač.

Oppo zatiaľ nemá oficiálne zastúpenie na Slovensku, Find 7 objednať sa bude dať na firemnom webe. Cena je stanovená na 599 dolárov so štartom v posledné aprílové dni. Dostupná bude aj odľahčená verzia Find 7a s full HD displejom a o niečo menej výkonnými parametrami za 499 dolárov.  

Oppo Find 7: Full HD na displeji nestačí

Zdroj: Oppo