O2 už takmer pred rokom odštartovalo pilotnú komerčnú testovaciu prevádzku 5G siete vo vybraných častiach Bratislavy. V tomto roku po výbere dodávateľa prichádza s ďalšími novinkami. Riadnu komerčnú prevádzku na 5G technológii dodávateľa Ericsson si vyskúšajú zákazníci v ďalších lokalitách.

Stratégiou pokrývania Slovenska novou 5G sieťou od O2 je posilnenie najvyťaženejších lokalít rýchlej 4G LTE siete aj vzhľadom na ohlásenú výmenu celej rádiovej siete. Z tejto stratégie pocítia výhody aj zákazníci, ktorí využívajú 2G a 4G siete, keďže účelom výmeny technológie je skvalitnenie aj ich parametrov.

„Po tom, čo sme ešte vlani odštartovali komerčnú testovaciu prevádzku 5G siete pre všetkých zákazníkov vo vybraných častiach Bratislavy, nastal čas, aby sme ju rozšírili aj za jej hranice. Už dnes sa do našej novej siete môžu pripojiť obyvatelia Bratislavy, Pezinka, Ivanky pri Dunaji, Zálesia, Malinova, Bernolákova, Chorvátskeho Grobu, Slovenského Grobu, Viničného, Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dubovej, Jaroviec a Rusoviec.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa