Aj tento rok si Apple pre zákazníkov pripravil hneď štyri verzie nových smartfónov. Ako bolo už skôr známe, ich dizajn vychádza z minuloročných modelov. Fanúšikovia sa teda môžu tešiť na kovové telo so sklenenou zadnou stranou a s výrezom v OLED displeji pre selfie kameru.

Apple predstavil nový iphone13 Reprofoto: https://www.youtube.com/watch?v=EvGOlAkLSLw&ab_channel=Apple

Základný model a Pro verzia dostali displej s uhlopriečkou 6,1-palca. Model Pro Max má 6,7-palcovú obrazovku a iPhone 13 mini 5,4-palcovú.

 

Veľmi pokročilá duálna kamera

Najväčšou zmenou prešli fotoaparáty, ktoré sú pre mnohých najdôležitejšou súčasťou smartfónov. Základné modely majú duálny fotoaparát umiestnený diagonálne. Oba snímače majú rozlíšenie 12 Mpx, pričom podľa spoločnosti ide o najpokročilejšiu duálnu kameru.

Tim Cook
Neprehliadnite

Tim Cook, šéf Apple, má čo oslavovať. 10 rokov vedenia a hodnota firmy dva a pol bilióna

Senzory sú totiž použité z iPhonu 12 Pro Max. Video prináša nový Cinematic mód, ktorý je najmä o zaostrovaní a zmene hĺbky ostrosti v reálnom čase. Všetko je riešené zložitými algoritmami.

Srdcom zariadení je výkonný čip Apple A15 Bionic postavený na 5nm+ architektúre, pričom samozrejmosťou je 5G konektivita. Rýchlejší oproti svojmu predchodcovi bude až o 50 percent a zároveň by sa mala znížiť jeho energetická náročnosť.

Apple predstavil nový iphone13 Reprofoto: https://www.youtube.com/watch?v=EvGOlAkLSLw&ab_channel=Apple

Aj napriek tomu je použitie čipu A15 Bionic pre mnohých sklamaním. Už dlhšie sa totiž hovorí o tom, že iPhone plánuje do smartfónov implementovať čip M1, ako je tomu v prípade MacBookov či iPadov. Možno sa už na budúci rok fanúšikovia dočkajú, že iPhony prejdú  zásadnejšou dizajnovou zmenou.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa