Hrúbka pol centimetra, výkon ako Xbox S

Nové iPady Pro v sebe spájajú dizajnové prvky zo starých dobrých iPhonov 5 či SE s ostrými hranami a nových iPhonov XS. Z nich si berú zaoblené displeje s omnoho tenším rámikom. Našťastie bez výrezu. Zmizlo preto aj hlavné tlačidlo a aj iPady sa už ovládajú len gestami.

Z toho zároveň vyplýva, že v iPadoch odtlačky prstov odišli nadobro. Nad displejom je plejáda senzorov a kamier, ktoré sa starajú o skenovanie tváre Face ID. V novom iPade Pro už takéto overovanie funguje pri používaní na výšku aj na šírku.

Nový iPad Pro je konečne závan inovácie od Applu. Vylepšený bol aj MacBook Air

iPad Pro 11 a iPad Pro 12,9 Zdroj: Apple

Tenké rámiky pomohli aj znížiť celkové rozmery zariadenia, iPad Pro má hrúbku len 5,9 mm a stal sa najtenším iPadom v histórii. Pritom je vybavený 12,9- alebo 11-palcovým displejom. V oboch prípadoch sa oproti predchodcom redukovala šírka aj výška. iPad Pro 12,9 má 280,6 x 214,9 mm a hmotnosť 631 gramov. Menšia novinka má 247,6 x 178,5 mm a hmotnosť 468 gramov.

Obrazovka je podobne ako v prípade iPhonu XR typu Liquid Retina, teda IPS LCD s rozlíšením 2 732 x 2 048, respektíve 2 388 x 1 668 bodov.

Peklo zmrzlo, iPady prešli na USB-C

Nevšednou prvotinou a možno aj predzvesť novej filozofie je, že ide o prvé mobilné zariadenie od Applu, ktoré už nepoužíva Lightning konektor. iPady Pro prešli na univerzálne USB typu C. Oproti predchodcom z vlaňajška však už prišli o 3,5 mm jack konektor.

Nový iPad Pro je konečne závan inovácie od Applu. Vylepšený bol aj MacBook Air

iPad Pro je hrubý len pol centimetra Zdroj: Apple

Nový je aj vylepšený procesor A12X Bionic, ktorý je podľa Applu dostatočne výkonný na plnohodnotnú verziu aplikácie 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa