iRobot sa stal v oblasti robotických vysávačov synonymom podobne, ako sa to Applu podarilo so smartfónmi. Bežní či laickí používatelia už všetkým smartfónom hovoria iPhone a všetkým robotickým vysávačom Roomba. To neznamená, že by nemali silnú konkurenciu. Ale jednoducho zvládli najlepšie skombinovať marketing a spokojných majiteľov. Táto novinka ich pravdepodobne urobí ešte spokojnejšími.

Roomba i7+ je vylepšená vlajková loď Roomba 980, ktorá bola predstavená pred troma rokmi s pokročilou funkciou mapovania miestnosti pomocou viacerých senzorov. i7+ má len jemne zmenený dizajn, ale najväčšia novinka vlastne nie je vysávač samotný.

Dokovacia, respektíve dobíjacia stanica, kam sa po práci alebo pri nedostatku energie robot vrátil, dostala novú funkciu. Jej súčasťou už je aj nádoba a sací motor. Roomba tak po vysávaní zaparkuje, začne sa nabíjať. Ale zároveň sa z nej automaticky vysajú všetky nečistoty do zbernej nádoby.

Nová Roomba sa už bude vedieť po vysávaní aj sama vyprázdniť

Roomba i7+ je prvý vysávač, ktorý sa sám vyprázdni Zdroj: iRobot

V nej sú potom jednorazové vrecúška (jedno trojbalenie stojí 15 dolárov) a tie stačí vyhodiť. Podľa výrobcu je nádoba, respektíve vrecúško dostatočne veľké na 30 vysávaní. Teda teoreticky pri dennom vysávaní sa s tým treba zapodievať raz mesačne. Aplikácia o nutnosti vyprázdnenia informuje tiež. Je zvláštne, že iRobot nepoužil bezsáčkový systém. Škoda.

Čo sa týka vysávania samotného, zachovaný bol systém dvoch odlišných protichodných gumených valcov známy z terajších modelov. Ale sací výkon má byť dvojnásobný oproti modelu Roomba 960. Už však chýba funkcia Power Boost z modelu 980, ktorý automaticky zvýšil výkon pri detegovaní koberca alebo silnejších nečistôt. Podľa výrobcu to má suplovať

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa