Súčasný rok si budeme pamätať najmä vďaka pandémii nového koronavírusu, nakoľko práve toto bola téma číslo jeden počas celých dvanástich mesiacov. Pandémia negatívne zasiahla množstvo oblastí. Jednou z mála výnimiek sú technológie, ktoré oproti ostatným zaznamenávali výrazný posun vpred.

Milióny ľudí museli zostať doma, a práve z toho dôvodu rástol záujem o komunikáciu cez internet. Z rovnakého dôvodu rástol aj segment počítačových hier či predaj elektroniky. Nové technológie hrali významnú rolu aj v medicíne či preventívnych opatreniach proti ochoreniu Covid-19. V neposlednom rade pandémie nemala vplyv ani na predstavovanie nových smartfónov, počítačov či ďalšej elektroniky. Rok 2020 bol ťažký, no v oblastí technológií priniesol viacero zaujímavých momentov.

Skladacie smartfóny

Očakávalo sa, že rok 2020 sa bude niesť v znamení skladacích smartfónov. V skutočnosti však boli predstavené len tri modely „skladačiek“ od dvoch výrobcov. Ešte vo februári predstavil takzvané „véčko“ s názvom Galaxy Z Flip kórejský gigant Samsung. Štýlový smartfón s cenovkou takmer 1 500 eur je určený najmä pre tých, ktorí chcú vlastniť kúsok s najmodernejšími technológiami. Galaxy Z Flip je totiž zaujímavý tým, že disponuje skladacím skleneným displejom, zaujímavou konštrukciou skrytého kĺbu a používateľským rozhraním, ktoré je prispôsobené skladacím možnostiam.

Mobilný telefón Samsung Galaxy Z Fold2
Zdroj: ROBO HUBAČ
Mobilný telefón Samsung Galaxy Z Fold2

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa