Spoločnosť ByteDance, ktorá vlastní sieť TikTok, to so vstupom do sveta virtuálnej reality (VR) zrejme myslí vážne. Do tejto sféry údajne plánuje investovať značné množstvo peňazí, z ktorých veľká časť už teraz putuje do najímania nových zamestnancov.

Kľúčom bude čínske Pico

ByteDance kúpila v lete 2021 čínskeho výrobcu náhlavných súprav na VR s názvom Pico. Firma sa pre kúpu rozhodla kvôli ucelenosti riešenia, ktorú Pico ponúka. Získala hardvér, softvér aj skúsenosti, pričom modelový rad Neo je cielený na profesionálnych a koncových zákazníkov so záujmom o VR. V období akvizície bola spoločnosť Pico tretím najväčším výrobcom VR súprav; po Oculuse, ktorý vlastní Meta, a čínskom výrobcovi DPVR. Medziročný rast predajov na úrovni 44,7 percenta vtedy zrejme zapôsobil.

Väčšina zo 40 voľných pracovných pozícií, ktoré materská firma TikToku plánuje obsadiť, sa týka kalifornskej a washingtonskej pobočky firmy Pico. Okrem iných zamestnancov sa hľadá aj šéf spotrebiteľského predaja v USA, takže je očividné, že Pico sa má v Spojených štátoch masovo presadiť. To v podstate pred kúpou nebolo možné. Firma síce mala v USA drobné zastúpenie už predtým, no to sa zameriavalo na firemných zákazníkov mimo Číny.

Autonómne vozidlo Argo AI
Neprehliadnite

Volkswagen a Ford investujú do samojazdiacich áut, ktoré už nepotrebujú ľudskú kontrolu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa