Príjmy spoločnosti Lenovo Group za vlaňajší štvrťrok medziročne vzrástli o 48 percent na 15,6 miliárd dolárov. Zisk zaznamenal najvyššiu mieru rastu za posledné dva roky – so ziskom pred zdanením 380 miliónov dolárov a čistým ziskom 260 miliónov dolárov – a to o 392 percent, respektíve 512 percent.

Výsledky štvrtého kvartálu uzavreli rekordný rok, pričom ročné príjmy skupiny presiahli 60 miliárd dolárov a po predchádzajúcom fiškálnom roku tak vzrástli o viac ako 10 miliárd dolárov. Zisk rástol ešte rýchlejšie. So ziskom pred zdanením takmer 1,8 miliardy dolárov a čistým príjmom 1,2 miliardy dolárov – medziročne o viac ako 70 percent v rámci oboch.

„Minulý štvrťrok sme dosiahli náš najrýchlejšie rastúci štvrťrok za takmer desať rokov a fiškálny rok sme uzavreli novým míľnikom, ktorým je prekročenie príjmov vo výške 60 miliárd dolárov a výrazný rast zisku na novú rekordnú hodnotu. Tieto historické maximá sme dosiahli využitím našich základných kompetencií jasnej stratégie, inovatívnych produktov a globálno-lokálneho modelu na splnenie nových potrieb v rámci „nového normálu“,“ uviedol Yuanqing Yang, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo.

„V budúcnosti sa chystáme zachytiť obrovské rastové príležitosti, ktoré vytvárajú trhové trendy v oblasti aktualizácie spotreby informácií, modernizácie infraštruktúry a modernizácie aplikácií, aby sme podporili dlhodobý udržateľný rast a zaistili sme, že v nasledujúcich rokoch budeme môcť vybudovať ešte inteligentnejšiu budúcnosť.“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa