Základný sedempalcový Kindle Fire HDX sa už môže pochváliť rozlíšením 1 920 x 1 200 bodov. Výkon by mal patriť tiež k tomu najsilnejšiemu, čo je momentálne dostupné. Tablet má štvorjadrový procesor Snapdragon 800 s taktom 2,2 GHz, ktorému sekundujú dva gigabajty operačnej pamäte. Na ukladanie kníh, filmov a aplikácií poslúži 16-, 32- alebo 64-gigový storage.

Do tela s rozmermi 186 x 128 x 9 milimetrov a hmotnosťou 303 gramov sa vošli dva stereoreproduktory aj predná webkamera. Na výber je verzia s Wi-Fi, ale aj s mobilným 4G pripojením.

Pokiaľ ide o batériu, výrobca sľubuje výdrž jedenásť hodín bežného používania alebo 17 hodín čítania kníh. Jeho cena je 229 dolárov. Ide o priameho konkurenta nového googlovského Nexusu 7 II.

Kindle Fire HDX útočia naraz na Google aj Apple

Kindle Fire HDX 7 Zdroj: Amazon

Väčšie modely Kindle Fire HDX s 8,9-palcovým displejom vychádzajú v dvoch edíciách. Lacnejší (269 USD) má rovnaké parametre ako sedempalcový súrodenec, len s dvojjadrovým procesorom s taktom 1,5 GHz a o hodinu kratšou výdržou.

Vlajkovou loďou Amazonu je 8,9-palcový Kindle Fire HDX s rozlíšením 2 560 x 1 600 bodov, čo predstavuje hustotu až 339 ppi. Pracuje s procesorom Snapdragon 800 s taktom 2,2 GHz, dvoma gigabajtami operačnej pamäte a vnútornou pamäťou 16, 32 alebo 64 GB.

Jeho výdrž má byť až 12 hodín a 18 hodín pri čítaní kníh. Rozmery sú 231 x 159 x 7,8 mm. Tablet váži 374, respektíve 384 gramov a jeho cena je stanovená na 379 dolárov. Je teda o 50 dolárov drahší než iPad mini. Ten je ale menej výkonný a s omnoho menším rozlíšením.

Ani jeden z tabletov nepodporuje pamäťové karty. Amazon tak používateľov motivuje viac využívať jeho cloudové služby.

Novinkou je funkcia Mayday, čo je v podstate dedikované tlačidlo na privolanie servisnej služby, dostupnej 24 hodín denne, 365 dní v roku. Operačným systémom jej Fire OS 3.0, čo je v podstate Android 4.2. s upraveným grafickým prostredím a podporou špecifického amazonovského obchodu s aplikáciami.

Kindle Fire HDX útočia naraz na Google aj Apple

Kindle Fire HDX 8,9 Zdroj: Amazon

Kindle Paperwhite druhej generácie takisto prešiel zlepšením vnútorných parametrov. Ponúkne výkonnejší procesor a kontrastnejší a lepšie podsvietený displej. Vylepšené má byť aj dotykové ovládanie.

Pridané boli funkcie ako nahliadnutie na koniec knihy či tvorba slovníka. Onedlho pribudne možnosť kúpiť si každú papierovú knihu, ktorú už používateľ vlastní v elektronickej podobe za jeden, dva alebo tri doláre. Cena čítačky štartuje na 119 dolároch. 

Predaj nových Kindlov sa začne na prelome októbra a novembra. Ako doteraz, ani tieto zariadenia nebude Amazon oficálne ponúkať na slovenskom trhu. 

Kindle Fire HDX útočia naraz na Google aj Apple

Kindle Paperwhite 2 Zdroj: Amazon