Aj keď pre niekoho je ethernetová prípojka v každej izbe jediné akceptovateľné riešenie, niekedy je predsa len ideálnejšie všetky technické hračky v domácnosti  alebo kancelárii pripojiť bezdrôtovo. Novým riešením odstraňovania kabeláže je bridge Linksys WUMC710.

Ako to už je u Cisca bežné, aj pri tejto maličkosti sa dbalo na estetike. Malá škatuľka oválnych tvarov sa podobná na miniatúrnu plastovú kabelku alebo trochu futuristický hriankovač. Jej úlohou je jednoducho dostať internet aj do zariadenia, ktoré nepodporuje bezdrôtové pripojenie, ale s internetom si rozumie.

Lenže sa nachádza v priestore, kde je nežiadúce alebo komplikované ťahať ethernetové káble. Media conector je vybavený štvoricou gigabitových výstupov, ku ktorým sa pripája cez kábel napríklad televízor, Blu-ray prehrávač, herná konzola alebo hoci aj desktopový počítač.

Najnovšie modely ledkových alebo plazmových televízorov síce disponujú vstavaným WiFi, no vo všeobecnosti je to stále rarita a dokupovanie takzvaného WiFi dongla vo forme USB kľúča nie je úplne ideálne. Takže stačí napríklad v obývačke káblom ku Media Connectoru pripojiť televízor, Xbox 360 a mediálny prehrávač. Linksys WUMC710 sa bezdrôtovo pripojí k domácemu WiFi routru a signál sa tak dostane aj do starších zariadení.

Keď má byť televízor online

Linksys WUMC710 podporuje WiFi štandardy ac a dualband a/n . Je teda stavaný len pre nové routre s podporou 5 GHz pásma, ideálne s novým Linksysom EA6500. Vďaka trom interným anténam, ktoré sú upravené na separátne prijímanie a odosielanie signálu má novinka zvýšený, aj keď nešpecifikovaný dosah.

Teoretická rýchlosť prenosu je až 1300 Mpbs a ani streamovanie HD videa by nemal byť problém. Podobne ani s pripojením na router či nastavenie bezpečnosti pomocou tlačidiel na prednej strane zariadenia. Linksys WUMC710 je v predaji na slovenskom trhu od začiatku novembra a jeho cena je 105 eur.

Keď má byť televízor online

     

Keď má byť televízor online

Foto v článku a na titulke - Cisco