Veľká časť z nich sa práve vďaka iPhonu dostala do sveta technológií. Možno nie sú úplne objektívni, pretože veľká časť z nich nič iné neskúsila. Úspechu isto pomohla silná dotácia mobilných operátorov na americkom trhu, takže iPhony sa k paušálom dali a dajú kupovať za veľmi lákavé ceny.

Isto svoju rolu zohrala aj akási národná hrdosť. Prečo by som mál používať kórejsky či nebodaj čínsky mobil, keď máme svoj vlastný z Kalifornie? Rozhodnutie kupovať po iPhone zas novší isto pomohol aj fakt, že roky sa ním inšpirovali ostatní výrobcovia. Alebo to aspoň tak vyzeralo. Tieto a iné prísady z iPhonu navarili kultové zariadenie.

Je takým aj najnovší iPhone XS Max, na ktorý sme sa úprimne tešili a verili, že toto môže byť kandidát na mobil roka. iOS sme pár rokov používali ako primárny operačný systém na rôznych iPhonoch. Potom ale približne pred rokom a pol začali prichádzať ozaj lákavé kúsky s Androidom a presedlali sme.

iPhone X nebolo to pravé na návrat do jablkového ekosystému. Tak sme to teraz skúsili s XS Max. Zanechal v nás nečakané emócie. Ale tie museli stranou, pozreli sme sa na nový model racionálne.

Poriadna placka

Je úplne jasné, že prvý dojem u každého je povzdychnutie, že to je teda obrovský iPhone. Je to pravda. Veď s gigantickým 6,5-palcovým displejom to jednoducho kompaktné zariadenie nemôže byť. Oproti rozšíreným modelom 7 či 8 je rozdiel v celkových rozmeroch ozaj veľký. A rozdiel v ploche displeja je priam enormný.

Lenže, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa