Najväčší svetový výrobca mobilných telefónov podľa denníka rokuje o predaji takzvaných „hodinkofónov“ s nemenovanými mobilnými operátormi v USA, v Európe a v Kórei. Samsung by mal nový prístroj predstaviť do júla, uvedli noviny s odkazom na ľudí oboznámených s firemnými plánmi. Samsung sa agentúre Reuters k informácii odmietol vyjadriť.

Vyvíjaný prístroj má mať operačný systém Tizen od Samsungu. Bude s ním možné nezávisle na inom zariadení i fotografovať a pracovať s elektronickou poštou a má mať aj funkciu monitorovania srdcových funkcií.

Smart hodinky vstúpili na trh v masovom meradle vlani. Napríklad Samsung predstavil na konci februára nové inteligentné hodinky Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo, ktoré majú senzory na sledovanie zdravotných funkcií.

Svetoví elektronickí giganti Samsung, Apple a Google sa teraz zameriavajú na oblasť malých nositeľných prístrojov, ako sú hodinky alebo nadstavce na okuliare. Tie by podľa analytikov mali v najbližšej budúcnosti určovať hlavný smer konkurenčného boja.