„Americké firmy môžu predávať svoje produkty Huaweiu. Hovoríme však o vybavení, pri ktorom nehrozí problém s národnou bezpečnosťou,“ povedal D. Trump. „Povedal som, že je to v poriadku, budeme pokračovať v predaji tých produktov, sú to americké firmy, ktoré ich vyrábajú. Mimochodom, je to veľmi komplexné,“ dodal.

Médiám neposkytol veľa podrobností, navyše vyjadrenia amerického prezidenta je potrebné brať s rezervou. V najbližších dňom má zasadnúť americké ministerstvo obchodu a rozhodnúť či bude Huawei vyškrtnutý zo zoznamu firiem, s ktorými kvôli bezpečnostnému riziku nemôžu americké spoločnosti obchodovať.

Zatiaľ nie je jasné ako to konkrétne bude prebiehať a čo americký prezident myslel keď dodal, že dovolené bude predávať produkty, ktoré nepredstavujú bezpečnostné riziko. Tvrdené sklo Gorilla Glass od newyorskej firmy Corning pre smartfóny asi nie, ale čo ďalšie komponenty, ktoré sa využívajú napríklad pri budovaní 5G siete?  

Huawei si môže vydýchnuť. Znova bude môcť nakupovať od amerických firiem

Zdroj: Gettyimages.com

Je možné, že zabral lobbing amerických firiem, ktoré týmto zákazom prišli o veľkého zákazníka. Konkrétne 11-miliardového. Za toľko Huawei vlani nakúpil komponenty od amerických dodávateľov. Zrušenie zákazu sa má týkať aj

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa