Čínsky gigant Huawei sa aj napriek rôznym problémom, ktoré mu robí najmä administratíva Spojených štátov, naďalej sústreďuje na svoje portfólio. Jednou z pripravovaných noviniek sú aj nové smart hodinky, ktoré budú zaujímavé predovšetkým spojením slušnej výbavy a dostupnej ceny. Na hodinky upozornil účet Sudhanshu na sociálnej sieti Twitter.

Huawei Watch Fit ponúknu obdlžníkový 1,64-palcový AMOLED displej s rozlíšením 456 x 280 pixelov. Dizajn hodiniek bude jednoduchý. Na pravej strane sa bude nachádzať fyzické tlačidlo v tvare tabletky s malým otvorom v hornej časti. Zatiaľ nie je známe, na čo má otvor slúžiť, no hovorí sa o mikrofóne a podpore hlasového asistenta.

Hodinky Huawei Watch Fit prídu na trh v štyroch farebných prevedeniach
Zdroj: GizmoChina
Hodinky Huawei Watch Fit prídu na trh v štyroch farebných prevedeniach

Hodinky budú odolné voči vode až do 5 atm a ich výdrž by mala byť približne desať dní. Kapacita batérie zatiaľ známa nie je, no očakáva sa, že v základnom režime by mohla výdrž narásť o pár dní. Inteligentné hodinky budú kompatibilné so zariadeniami s operačným systémom Android 5.0 a vyšším a iOS 9.0 a vyšším.

Väčšina používateľov využíva smart hodinky aj na monitorovanie športových aktivít. Huawei Watch Fit ponúknu GPS, akcelerometer či barometer. Chýbať nebude snímač srdcovej frekvencie, monitoring spánku a sledovanie aktivity. Hodinky tiež ponúknu režim na sledovanie chôdze, behu, plávania, ako aj indoor a outdoor bicyklovania. K dispozícii majú byť tiež záťažové testy a dýchacie cvičenia.

Hodinky majú byť dostupné so silikónovým remienkom a v štyroch farebných prevedeniach. Podľa najnovších informácií majú hodinky predstaviť už v septembri na podujatí IFA 2020 v Berlíne. Vzhľadom na situáciu s pandémiou nového koronavírusu však nie je isté, či sa podujatie uskutoční. Hodinky sa budú predávať za cenu 119 eur.