Aj keď vyjednávania o zrušení zákazu Trumpovej vlády pokračujú, Huawei sa vo veľkom pustil do plánu B. Volať sa má Ark a pracuje na ňom desaťtisíc vývojárov v trojitých zmenách. Popritom sa firma snažia nalákať tvorcov populárnych aplikácií, aby svoje diela predávali aj v jej obchode s appkami.

Dvojaký problém

Aféra Huawei bola od začiatku komplikovaná a každým dňom sa zamotáva. V hre nie je len zrušenie predaja mobilov „nejakej“ značky. Huawei sa v posledných rokoch v rebríčku dodávateľov smartfónov prebojoval na striebornú pozíciu, po Samsungu je druhou najpredávanejšou značkou na svete.

Okrem toho, Huawei sa stal tiež trendsetterom v oblasti nasadzovania 5G technológií pre mobilné siete. Umožnia ešte rýchlejšie sťahovanie dát, ale aj online pripojenie miliónov smart home a smart city zariadení alebo samojazdiacich áut. Čo je sféra, od ktorej sa očakávajú miliardové tržby.

Hypoteticky môže byť 5G aj kľúčom k možnosti sledovať alebo aspoň vypnúť strategické platformy v danej krajine. Čo mal byť hlavný dôvod zapísania Huaweia na zoznam „nežiadúcich“ firiem.

Pre čínsku firmu to predstavuje dvojaký problém. Po prvé, nemôže 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa