Dramatická a kuriózna udalosť sa stala v utorok 29. januára na predmestí Lilburnu v americkom štáte Georgia. Autonavigácia mala zaviesť niekoľkých mladíkov do nesprávneho domu, ktorého majiteľ jedného z nich zastrelil.

GPS pritom skupinu ľudí nezaviedla do nejakej nebezpečnej štvrte gangov. Smolu mali v tom, že postarší majiteľ domu považoval usmrteného Rodriga Diaza za zlodeja a svoj majetok chránil revolverom až príliš agresívne, píše Cnet

Dvadsaťdvaročný Diaz a niekoľko jeho kamarátov sa vo večerných hodinách zbierali zašportovať si na klzisko. Po ceste chceli vyzdvihnúť ešte jedného z priateľov. Podľa Yesona Jimeneza, ktorý bol tiež v aute s Diazom, ich ale navigácia zaviedla do nesprávneho domu.

Skupina zaparkovala na dvore a Diaz šiel po známeho. Namiesto neho ale z domu vyšiel 69-ročný Phillip Sailors, ktorý skupinu považoval za útočníkov a zlodejov.

Najprv vystrelil do vzduchu. Keď sa Diaz vrátil do auta a chystal sa čo najskôr ujsť, z neznámych príčin Sailors vystrelil aj po druhýkrát. To už ale Diaza trafil do hlavy a usmrtil.

Majiteľ domu bol obžalovaný z vraždy. Podľa jeho právneho zástupcu je Sailors incidentom veľmi rozrušený. Snažil sa len chrániť seba a manželku a trvá na svojej nevine.

Na prvý pohľad sa môže udalosť javiť ako výhovorka kryjúca nepodarenú lúpež. Stopy auta ale nasvedčujú tomu, že Sailors strieľal, až keď bolo auto na ceste preč. Svedok Jimenez trvá na tom, že pred nesprávnym domom zaparkovali na základne nesprávnych údajov z navigáciu. Značka navigácie nebola zverejnená. 

foto na titulke - Flickr