Tesne pred začatím najväčšieho herného veľtrhu E3 sa Google poponáhľal a naplno predstavil svoju prichádzajúcu streamovaciu službu Stadia. Hoci jej mnohí vravia Netflix pre videohry, je to technicky správne len z polovice.

Stručne povedané, Google Stadia nebude ponúkať za mesačný poplatok tisíce hier zadarmo. Podstatou služby je, že na hranie už nepotrebujete konzolu ani počítač. Dokonca stačí aj tablet alebo smartfón. Hoci zatiaľ len model Google Pixel 3 a 3a. Zoznam podporovaných smartfónov sa má postupne rozširovať.

Google Stadia funguje tak, že si najprv zvolíte jeden z balíkov. Stadia Pro stojí 10 eur mesačne a za toto predplatné získate možnosť hrať hry až v 4K rozlíšení s rýchlosťou 60 fps a 5.1-kanálovým zvukom. Na hocijakom počítači alebo televízore si zahráte aj najnovší hit ako napríklad úplne nový a exkluzívny Baldur’s Gate 3, ale aj Mortal Kombat 11, Shadow of the Tomb Raider a veľa ďalších. Každý z týchto titulov si však musíte kúpiť. Ceny hier sú ako všade, teda okolo 40 až 60 eur za novinku.

Výhodou balíka Stadia Pro je, že na vybrané

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa