Všetky tieto zariadenia majú jednu spoločnú vlastnosť, ktorá bola na ohlásení nových produktov často zdôrazňovaná. Využívajú umelú inteligenciu a algoritmy (AutoML), ktoré Google rokmi zdokonaľuje pomocou zberu dát a využívania služieb.

Voice match je technológia na rozpoznávanie hlasu používateľa. Umožňuje odlíšiť člena rodiny, napríklad otca od syna a ponúknuť im informácie vzhľadom na ich osobné preferencie a záujmy. Technológia je dostupná od dnes pre všetky zariadenia Google Home.

Google slúchadlá ako zo Star Treku aj lacný domáci asistent prichádzajú do obchodov

Google Home Mini Zdroj: Google

Najnovším prírastkom do rodiny technologického gigantu je Google Home Mini. Je to menšia verzia reproduktora s podporou Google Assistant. Drobný „okruhliak“ dokáže prehrávať zvuk do okolitého priestoru v 360 stupňovom uhle.

Povrch reproduktora je vyrobený z látky, ktorá je dosť priehľadná na zobrazenie informačných diód. Tie sa rozsvietia v prípade počúvania povelov alebo vyhľadávania informácií.

Home Mini sa ovláda dotykom a hlasom. Bude dostupný v troch farebných prevedeniach: tmavoružovej, sivej a čiernej. Predávať sa začne od 19. októbra v Spojených štátoch v cene 49 amerických dolárov (42 eur).

Google slúchadlá ako zo Star Treku aj lacný domáci asistent prichádzajú do obchodov

Google Home Max Zdroj: Google

Google Home Max je reproduktor s podobnými vlastnosťami ako Mini. Je však určený pre väčšie miestnosti, je takmer 20-násobne hlasnejší než Google Home.

S technológiou Smartsound sa hlasitosť prispôsobí okoliu alebo prehrávaným obsahom. Napríklad v prípade presunutia z police na stôl automaticky zvýši basy, zvýši hlasitosť, keď sa spustí ručný mixér v kuchyni a podobne. Reproduktor stále počúva okolité zvuky a vďaka umelej inteligencii prispôsobuje vlastnosti ekvalizéra.

V predaji by mal byť od decembra v USA za 399 dolárov (340 eur). V ponuke bude v sivej a čiernej farbe s podporou YouTube Music počas prvých 12 mesiacov bez reklám.

Hybridný laptop Google Pixelbook je laptop a tablet v jednom s operačným systémom Chrome OS. Má hmotnosť len 1 kg, hrubý je 1 cm a uhlopriečka obrazovky s rozlíšením 2 400 x 1 600 bodov je 12,3 palca.

Výdrž batérie by sa mala pohybovať na hranici 10 hodín s možnosťou rýchleho nabíjania (15 minút nabíjania na 2 hodiny práce). Dostatočný výkon má zabezpečiť Intel iCore 5 alebo 7 a 16 GB operačnej pamäte s rýchlym 512 GB SSD diskom. Vystačiť si je nutné len s dvojicou USB-C konektorov.

Google slúchadlá ako zo Star Treku aj lacný domáci asistent prichádzajú do obchodov

Google Pixelbook Zdroj: Google

Funkcia Instant tethering pomocou hlasového ovládania bezproblémovo prepojí PixelBook s telefónom a pripojí ho tak na internet v mobile. Odpadá teda manuálne nastavovanie wifi hot spotu pomocou telefónu. Google assistant je teda tiež súčasťou tohto hybridného laptopu.

Ako doplnkové vybavenie je dostupné aj digitálne pero PixelBook Pen, v ktorom je zakomponovaný mikrofón pre hlasové povely. Predávať sa začne za cenu od 999 dolárov (850 eur). Cena PixelBook Pen bola stanovená na 99 dolárov (85 eur).

Vynovenia sa dočkali aj virtuálne okuliare Daydream View v cene 99 dolárov (85 eur) v podobných farebných tónoch ako pri reproduktore Home Mini. Počet titulov, ktoré si s nimi môžete pozrieť  na Youtube VR kanáli a Google Play Movies sa zvýšil až na 250. Oproti prvej generácii sú o 40 gramov ťažšie (260 g), ale hlavne nové šošovky rozšírili pozorovací uhol z 90 na 100 stupňov.

Google slúchadlá ako zo Star Treku aj lacný domáci asistent prichádzajú do obchodov

Google Pixel Buds Zdroj: Google

Milým prekvapením boli ohlásené prvé prémiové bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds. Ovládané sú dotykom pravého slúchadla a pri prepojení s najnovším smartfónom Pixel 2 využívajú všetky funkcie Google asistenta. Dokonca umožňujú konverzáciu a tlmočenie v cudzom jazyku v reálnom čase.

V predaji by mali byť už začiatkom novembra za 159 dolárov (136 eur). Farebne ladia s najnovším Pixel 2 smartfónom, na výber bude teda modré, čierne a biele vyhotovenie. Dodávajú sa spolu s nabíjacím puzdrom a na jedno nabitie by mali vydržať približne 5 hodín.

Google slúchadlá ako zo Star Treku aj lacný domáci asistent prichádzajú do obchodov

Daydream View (2017) Zdroj: Google

Posledným prírastkom do rodiny je Google Clips kamera, ktorá automaticky robí fotografie alebo krátke videá. Reaguje na pohyb, úsmev a pomocou AI sa učí rozpoznávať najvhodnejšie momenty na záber. Má malé rozmery, dá sa ľahko umiestniť kdekoľvek alebo pripevniť pomocou držiaka.

Nemalo by sa teda stať, že na záberoch z rodinnej oslavy bude chýbať aj „rodinný fotograf“. Uvedenie do predaja ešte nie je známe, ale cena by sa mala pohybovať okolo 249 dolárov (213 eur).