Už nejako automaticky sa čakalo, že tento rok Samsung predstaví ďalšiu generáciu svojich vlajkových lodí s označením Galaxy S11. Veď čo iné by mal človek po S10 čakať. Koncom roka sa objavili prvé správy o tom, že Samsung prehodnotil svoju filozofiu a rad S11 nebude. Namiesto toho skočí rovno na S20.

V segmente smartfónov to nie je žiadna rarita. Vlastne v tejto oblasti, kde sa s iPhone 8 predstaví aj iPhone X, o rok neskôr aj XR, ktorého najnovšia generácia sa už vola 11 už neprekvapí asi žiadna zmena pomenovania.

Kolujú dve teórie. Prvá polovážne tvrdí, že z psychologického hľadiska posledné roky Samsung v pomenovaní meškal za Applom. Laický používateľ potom mohol chápať iPhone X ako zaručene novší a lepší ako Galaxy S9 a teraz iPhone 11 je predsa vyššie číslo ako Galaxy S10.

Druhá teória hovorí o jednouchom zvýraznení medzigeneračného vylepšenia, ktoré sa zároveň synchronizovalo s označením roka, v ktorom bude mobil predstavený.

Galaxy S20 je za rohom. Čo všetko sa vie o možnom kráľovi Android smartfónov

Predstavy fanúšikov o dizajne Galaxy S20 Ultra Zdroj: Phone arena

Posledné uniknuté fotografie dali týmto tvrdeniam za pravdu a naozaj sa dočkáme rodiny Galaxy S20.  

Približne od decembra začali kolovať informácie od viacerých overených, aj keď neoficiálnych zdrojov, že Samsung ide v zabehnutých koľajach, hoci s malou zmenou. Tak ako vlani, aj generáciu S20 budú tvoriť tri modelové verzie. Podobne ako Apple, aj Samsung má prejsť na jednoduchšie označenie.

Cenovo dostupnejšou verziou a nástupcom Galaxy S10e má byť jednoducho Galaxy S20. Vlajkovou loďou bude Galaxy S20+ a maximálnu výbavu aj rozmery bude mať Galaxy S20 Ultra. Rovnako ako iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.

Je možné, že sa potvrdia aj dohady o tom, že všetky tohtoročné Galaxy S modely budú mať vstavanú podporu 5G, hoci S20 a S20+ má byť na výber aj v edícii s „iba“ 4G.

Galaxy S20 je za rohom. Čo všetko sa vie o možnom kráľovi Android smartfónov

Názov Galaxy S20 bol potvrdený Zdroj: XDA Developers

V čom budú rovnaké a v čom odlišné

Po dizajnovej stránke zásadné zmeny nečakajte. Trend je stanovený a len sa dolaďuje. To znamená ešte tenší rám okolo displeja s jemným zakrivením. Vlastne to sa dá povedať o takmer všetkých dnešných smartfónoch. Pár zmien, samozrejme, nájdete. Všetky tri Galaxy S20 modely majú mať jednu prednú kameru umiestnenú v displeji a presne uprostred, nie ako u predchodcu.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa