Kto sleduje technologický vývoj vo svete smartfónov, veľa parametrov Note 9 pre neho nebude prekvapením. Čo sa týka dizajnu, rozmery sú takmer totožné s predchodcom a z prednej strany sú na nerozoznanie. Hlavný rozdiel je posunutie čítačky odtlačkov prstov pod dvojicu objektívov.

Tešíme sa na test, kde osobne vyskúšame, či je to praktickejšie riešenie. Na Slovensku bude dostupný v modrej a čiernej farbe, globálne Samsung uviedol aj ružovú edíciu.

Galaxy Note 9 je tu a láme rekordy. Aj tie cenové

Note 9 v modrej edícii so žltým perom Zdroj: Samsung

Z interných parametrov si novinka veľa požičala z o pár mesiacov staršieho súrodenca Galaxy S9+. Napríklad najnovší štvorjadrový Exynos 9810 a tiež duálny 12 Mpix fotoaparát s flexibilnou clonou f/1.5 – 2.4, dvojitým optickým zoomom, optickou stabilizáciou pri oboch a funkciu extra spomaleného videa s rýchlosťou 960 fps pri 720p rozlíšení.

Potom však začali rozdiely. Note 9 začína na kapacite internej pamäte 128 GB so 6 GB Ram. Druhá verzia bude mať rekordných 512 GB a až 8 GB operačnej pamäte. To sú už doslova čísla prevzaté zo súčasných prémiových ultrabookov (hovoríme o kapacite, typ pamätí je odlišný). Note 9 podporuje ešte aj microSD karty s kapacitou do 512 GB. Takže Samsung predstavil prvý terabajtový smartfón na trhu.

Aj fotoaparát je hardvérovo rovnaký ako v Galaxy S9+, ale Note 9 je vybavený vylepšenou umelou inteligenciou a rozoznávaním scény. Pozná ich už 20, vie upozorniť na zažmurkanie, na zašpinený objektív a podobne.

Určite poteší aj správa

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa