Videoherný gigant Electronic Arts prišiel na tohtoročnú výstavu E3 v Los Angeles s deviatimi hrami a jedným prekvapením. Mass Effect 3 sľubuje ozaj epický záver sci-fi trilógie a dianie prenáša na Zem, navyše aj s podporou hlasového ovládania Kinectom (malá odmena pre Xbox 360 hráčov, ktorí mali vždy Mass Effect prvý, ale teraz vyjde paralelne aj na PS3).

Need for Speed: Run sú opäť akčné preteky. Autori sa dali popri adrenalínových jazdách zlákať na dva ďalšie efekty – strhujúci príbeh o úteku a sekvencie s hrdinom na vlastných nohách, ktorý v traileri aj skákal na strechách ako Neo v Matrixe.

Zo Star Wars: The Old Republic ukázal EA len napínavý trailer. Očakávaná MMORPG stále ostáva bez jasného dátumu vydania.

Tri športy od EA Sports vyzerajú výborne. SSX sľubuje v januári 2012 jazdu na všemožných horách sveta, lebo EA sa rozhodlo naskenovať do hry rôzne veľhory – zaujímavý koncept pre dynamický snowboarding. FIFA 12 ponúka nielen nový engine s viacerými vychytávkami (napríklad lepšiu fyzickú hru), ale aj on-line službu na reálne updaty z diania vo svete a možnosť ich zmeny (prehral váš tím v lige – vyhrajte fiktívne jeho zápas v hre). Populárny Madden NFL 12 s novinkami prezentovali dokonca viacerí kľúčoví športovci sezóny – EA sa vydania nechce vzdať, aj keď sa dlho hovorilo o štrajku ligy.

Electronic Arts ide po športoch aj sociálnych sieťach

Zdroj: ea

The Sims Social je hra, čo berie Facebook tak vážne, že v jeho prostredí ide uviesť najznámejší simulátor života (randenia, stretávania, kariéry...). Potenciálny žrút času umožní hráčom ovládať virtuálne postavy na Facebooku ako v hre a dokonca mať statusy zapojené do Facebooku ako skutočné.

Kingdoms of Amalur je sľubná akčná RPG, ale vyjde až na budúci rok. Overstrike sa snaží o paródiu na pár akčných hitov ako nedávno Bulletstorm, čo znie dobre. Hru má na starosti ostrieľané štúdio Insomniac, ktoré doteraz tvorilo bestsellery na PlayStation. Spracovanie a hrateľnosť sú neznáme, rovnako i termín vydania.

Záver tlačovej konferencie EA patril hitu Battlefield 3, neskutočne vojnovej simulácii s kvalitným engine, ktorý má autentické animácie a najmä nečakane prepracovaný zvuk! Susedia budú mať radosť, keď im začnete rachotiť už 25. októbra – zatiaľ to vyzerá na top hru výstavy E3.

Electronic Arts ide po športoch aj sociálnych sieťach

Zdroj: ea

Foto na titulke a v článku - EA