Incident sa odohral v poobedných hodinách. Let spoločnosti British Airways 727 zo Ženevy do Londýna sa chystal pristávať. Na palube bolo 132 pasažierov a päť členov posádky. Do prednej časti Airbusu A320 ale narazil objekt, ktorý piloti opísali ako dron.

Po pristátí lietadlo skontrolovali a bez zistených škôd zaradili do prevádzky. Polícia zatiaľ nikoho neobvinila ani nezatkla. Ide o prvý incident, kedy ku kontaktu došlo s lietadlom na komerčnej linke. Blízkych stretnutí sa, žiaľ, deje vo svete aj tucet mesačne. Presne pred dvoma rokmi, zhodou okolností tiež v Londýne, musel pilot vo výške okolo dvesto metrov kvôli dronu jemne zmeniť trasu letu. Drony sú príliš malé na rozpoznanie radarom.

Aj keď sú motory Airbusu prispôsobené, aby zvládli vtiahnutie vtákov, dá sa len polemizovať ako by to dopadlo, keby v lopatkách turbíny skončil dron. Hoci nemá takú štruktúru ako väčší vták, je osadený batériou. Tá by v špecifických prípadoch mohla explodovať.

Samozrejme, tak ako vo Veľkej Británii, tak aj na Slovensku a v podstate takmer na celom svete regulácie presne určujú, kde a ako sa smú drony na verejnom priestranstve používať. Okolie letísk je považované za rizikovú zónu a drony sa k nim nesmú priblížiť na menej ako 15 km (vnútroštátne) a 30 km (medzinárodné). Zatiaľ ide stále o pomerne čerstvý trend a legislatíva a hlavne sledovanie priestupkov je v plienkach.