Nasadený bude prevažne na linky 21, 31, 32, 50, 61, 70, 84, 96 a 133. Premávať bude pre všetkých zadarmo. 
Elektrobus je nízkopodlažný, plne klimatizovaný s obsaditeľnosťou vozidla pre 39 sediacich a 82 stojacich cestujúcich.

Podľa webu iMHD.sk ide o model Solaris Urbino 18 Electric poľského výrobcu Solaris Bus & Coach. Dosiaľ sa testoval tri týždne v meste Nitra.

„Vozidlo bude v testovacej prevádzke DPB približne mesiac, počas tohto obdobia bude jazdiť pre cestujúcu verejnosť zadarmo z dôvodu, že nie je vybavený odbavovacím systémom pre cestujúcich. Testovaný elektrobus nemá akustické ani obrazové hlásenia, vodiči preto dostali pokyn, aby zastavovali na každej zastávke danej linky,“ spresnil dopravný podnik.

DPB bude v Bratislave testovať 18-metrový elektrobus. Bude zdarma

Solaris Urbino 18 Electric Zdroj: Solaris

DPB nedávno využil možnosť nákupu 18 elektrobusov (dva osemmetrové a 16 dvanásťmetrových) za podpory finančných prostriedkov z EÚ. V súčasnosti jazdí už 16 takýchto vozidiel, posledné dva elektrobusy čakajú na vybavenie potrebnej dokumentácie. "Hneď po nej budú zaradené do premávky,“ podotkol DPB.

Podnik testovaním 18-metrového elektrobusu overí jeho prevádzku a pri ďalších možnostiach čerpania prostriedkov z fondov EÚ by sa chcel uchádzať o ich nákup.

V závislosti od premávkových podmienok má tento elektrobus dojazd 120 až 140 km, z toho dôvodu bude nasadený na linky, ktoré týmto technickým parametrom vyhovujú. Taktiež bola zohľadnená aj obsaditeľnosť vozidla.

„Vykurovanie interiéru je elektrické, celá konštrukcia karosérie je z nehrdzavejúcej ocele, vozidlo je kompletne vybavené LED svetlami a nerezovými zádržnými madlami pre cestujúcich,“ spresnil DPB.