Digital Paper je cielený hlavne na podnikateľov, firmy a organizácie. Na čítanie elektronických kníh sa dá tiež použiť, no primárnou úlohou je zobrazovanie rozsiahlych dokumentov. Celé šanóny a fascikle sa dajú bez problémov natlačiť do tabličky hrubej len 6,8 mm, čo zodpovedá približne 30 listom papiera. Hmotnosť je asi ako dva smartfóny, konkrétne 356 gramov.

Uhlopriečka displeja z elektronického papiera je 13,3 palca, teda ešte o málo viac ako klasický rozmer A4. Displej má rozlíšenie 1600 x 1200 bodov a pozná 16 odtieňov šedej. Ako pri čítačkách, aj Digital Paper je úplne čitateľný aj pri silnom priamom svetle. Vlastne sa dostatok svetla vyžaduje, pretože displej samotný nie je podsvietený. Ale po tme sa ani obchodné zmluvy alebo zápisy notára nerobia.

Digital Paper od Sony je splnený sen úradníkov

Zdroj: Sony

Priamo na konštrukcii je držiak stylusu. Je teda jasné, že poznámky sa dajú robiť aj digitálnym perom, prípadne sa dá Digital Paper ovládať dotykom prsta. Vhodné hlavne na robenie poznámok a inú editáciu.

Je škoda, že pozná ale iba formát PDF, do ktorého sa musia ďalšie formáty ako .xlc alebo .doc konvertovať. Do zariadenia sa dáta dostanú cez Wi-fi alebo micro SD kartu. Ukladať sa dajú aj na 4GB vnútornú pamäť. Ako je pri elektronickom papieri štandardom, batériu zaťažuje len minimálne. Sony uvádza výdrž 3 týždne.

Prvá serióznejšia náhrada firemných papierov má ale jednu nevýhodu. Výrobca si za ňu pýta 1100 amerických dolárov. 

Digital Paper od Sony je splnený sen úradníkov

Zdroj: Sony