„5G nie je len o rýchlosti. Je to ako desaťboj, nemôžete ho vyhrať iba v šprinte,“ uviedla členka predstavenstva Deutsche Telekom Claudia Nematová. Podotkla, že stále nie je prijatý štandard, podľa ktorého budú siete a koncové zariadenia fungovať. Až keď bude prijatý, Deutsche Telekom sa mu plánuje prispôsobiť.

Firma taktiež oznámila, že v najbližších týždňoch spustí siete pre takzvaný internet vecí v Nemecku a Holandsku. Počas roka chce spustiť ďalšie siete pre pripojenie rôznych senzorov taktiež v Grécku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, na Slovensku a v Chorvátsku.

Sieť 5G chce Deutsche Telekom využiť na poskytovanie takzvanej rozšírenej reality. Firma preto uzavrela partnerstvo s firmou Zeiss, pričom plánujú spolu vyvíjať inteligentné okuliare, v ktorých sa budú na sklíčkach zobrazovať jednoduché informácie.

T. Höttges zároveň uviedol, že Deutsche Telekom v súčasnosti neplánuje predaj žiadnej zo svojich európskych firiem. „Sústavne monitorujeme naše európske portfólio kvôli optimalizácii, ale v súčasnosti neexistujú žiadne plány na predaj nejakého podniku,“ dodal.