Po Delli či Lenove presúva vnútrofiremné procesy do Bratislavy aj Deutsche Telekom. Materská spoločnosť Slovak Telekomu plánuje v tunajšom servisnom centre do konca roka 2015 vytvoriť päťsto nových pracovných miest. Firma o tom informovala v tlačovej správe.

Eseročka s názvom Deutsche Telekom Shared Services (DTSS) má postupne prebrať úlohy, týkajúce sa finančných a účtových procesov všetkých európskych pobočiek Deutsche Telekomu. Nemecký koncern pôsobí na starom kontinente v takmer každej krajine.

Ako naznačuje i výpis z obchodného registra, DTSS vznikla ešte v roku 2009. V súčasnosti zamestnáva stovku ľudí a poskytuje servis štrnástim medzinárodným a deviatim nemeckým firmám. „Plánovaná expanzia DTSS odráža náš záväzok aktivitám v Bratislave,“ uviedol šéf firmy Stefan Hofbauer.

História poskytovania účtovných služieb v Deutsche Telekome siaha do roku 2006. Vtedy v Nemecku vznikla spoločnosť T-Systems Vicos, ktorá zabezpečovala tieto procesy pre telekomovskú odnož T-Systems, ktorá má jedno z jeho pracovísk aj v Košiciach.

Foto na titulke - TREND/Maňo Štrauch