Keď ťa vyhodia z ich domu, postav si vlastný

Sietí, ktoré po útoku na Kapitol na začiatku roka 2021 zakázali bývalému prezidentovi D. Trumpovi pridávať príspevky či celkom zrušili jeho účet, nie je málo. Twitter a Snapchat nazvali ban permanentným. Facebook, Instagram, YouTube a dokonca aj herne zameraný Twitch hovoria o pozastavení na neurčitý čas.

Výsledok je však rovnaký. Donald Trump nemôže verejne vyjadrovať svoje názory, a tak zakladá sociálnu sieť s názvom TRUTH Social (niečo ako „sociálna pravda“). Okrem toho vznikla firma Trump Media and Technology Group (TMTG), ktorá si dáva za cieľ „konkurovať liberálnym médiám a bojovať proti tyranii zo strany veľkých technologických firiem“.

WA 15 archív Dallas - Na archívnej snímke z 11. júla 2021 americký exprezident Donald Trump vystupuje na Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Dallase. Americké ministerstvo spravodlivosti v piatok 30. júla 2021 nariadilo Federálnej daňovej správe (IRS), aby daňové priznania bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa odovzdala výboru Snemovne reprezentantov pre finančnú legislatívu. FOTO TASR/AP 

 
FILE - In this July 11, 2021, file photo former president Donald Trump speaks at the C
Zdroj: LM Otero

„Žijeme vo svete, v ktorom je Taliban výrazne prítomný na Twitteri, ale váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neakceptovateľné,“ povedal D. Trump a mal tým na mysli seba.

Autonómne taxi firmy Waymo
Neprehliadnite

Top technologické udalosti: W. Shatnera dojal vesmír a Elon Musk je vďaka raketám čoraz bohatší

Kapitál je slušný, no vysoká volatilita znamená problémy

TMTG uzavrela dohodu o spojení so SPAC s názvom Digital World Acquisition Corp. (DWAC), takže sa stala verejne obchodovanou spoločnosťou. Spojenie vytvorilo kapitál v hodnote 875 miliónov dolárov a po oznámení príchodu sociálnej siete TRUTH Social narástli akcie DWAC o 400 percent.

Spojenie má údajne potenciál vytvoriť ďalší kapitál vo výške 825 miliónov, no ten má závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať hodnota akcií. Obchodovanie s akciami DWAC však bolo niekoľkokrát pozastavené pre vysokú volatilitu. Tá vychádzala z faktu, že investori na začiatku netušili, že sa má SPAC spojiť s firmou D. Trumpa.

Na začiatku činnosti má nová spoločnosť využívať hotovosť DWAC vo výške 293 miliónov dolárov. To bude platiť len za predpokladu, že žiadny z investorov nebude chcieť svoj vklad vrátiť.

Xiaomi
Neprehliadnite

Xiaomi vstupuje do sveta samoriadiacich elektrických áut

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa