Nová čítačka s certifikátom odolnosti IP57 je odolná voči prachu a prežije ponorenie do hĺbky jedného metra na dobu 30 minút. Inými slovami, je úplne bezpečné čítať si vo vani, wellness centre alebo na pláži. Ošplechnutie vlnami, vyváľanie v piesku alebo spadnutie do bylinkového kúpeľa čítačke neublíži a nie je potrebné ani dokupovať špeciálne vodotesné puzdrá.

Táto čítačka nezaostáva za konkurentmi v ničom. Používa šesťpalcový dotykový displej E Ink Pearl s elektronickým papierom a rozlíšením 800 x 600 bodov. Ako je známe, tento druh zobrazovania je extrémne nenáročný na spotrebu a viditeľnosť je ako pri klasickom papieri. Čítanie aj na najsilnejšom slnečnom svetle nie je problém. Batéria má podľa výrobcu vydržať 8000 „otočení listu knihy“.

Čítačka e-kníh PocketBook Aqua prekonáva Kindle. Je vodeodolná

Zdroj: PocketBook

PocketBook Aqua podporuje množstvo formátov textu ako PDF, EPUB, TXT, DOC a ďalšie. Tiež obrázky JPEG, BMP, PNG a TIFF. Súčasťou čítačky je aj niekoľko aplikácii, napríklad prekladový slovník Abbyy Lingvo aj so slovensko – anglickým slovníkom, kalkulačka, RSS čítačka správ, šach, kalendár a tiež DropBox. Ten je sa používa na synchronizáciu kníh. Prípadne sa dajú uložiť do 4 GB vnútornej pamäte.

Čítačka sa nabíja cez bežné micro USB, jej hmotnosť je 170 gramov a rozmery 115 x 174 x 9 mm. Do predaja sa dostane v priebehu apríla za približne 145 eur. 

Čítačka e-kníh PocketBook Aqua prekonáva Kindle. Je vodeodolná

Zdroj: PocketBook