HTC U12+ si niektoré parametre zanechal rovnaké ako vlaňajší predchodca U11+, niektoré vylepšil a pridal aj pár úplne nových drobností.

Rovnaký ostal displej. Stále je typu IPS, má uhlopriečku šesť palcov, pomer strán 18:9, rozlíšenie 2 880 x 1 440 a stále to zvláda aj bez výrezu v obrazovke. Veľmi podobný je tiež dizajn nazývaný Liquid Surface, čo v praxi znamená oblé sklo aj na zadnej strane s kovovým rámom.

Čerstvé HTC U12+ má najlepší duálny fotoaparát na trhu

Zdroj: HTC

Dizajnéri zrušili všetky tlačidlá a nahradili ich dotykovými senzormi. Fungovať majú podľa prvých informácií spoľahlivo. Tak ako vlani ani tento rok nečakajte návrat 3,5 mm jack konektora. Telo je odolné voči vode a prácu (IP68). Dostupné bude v červenej, čiernej a modrej farbe. Posledná menovaná má časť zadného krytu jemne priehľadný, takže sa dajú vidieť interné komponenty. Nevšedný a efektný dizajnový počin.

Vylepšovalo sa vo viacerých oblastiach. Stereo reproduktory Boomsound hrajú o niečo čistejšie a hlasnejšie a unikátna funkcia Edge Sense má nové funkcie. Pre pripomenutie, ide o možnosť ovládať telefón jeho fyzickým stlačením v dlani pri bežnom držaní. Edge Sense 2 už okrem stlačenie a pridržania už rozozná aj poklepanie palcom. Dá sa tak jednoducho spustiť aplikácia, zapnúť LED svetlo alebo zmenšiť rozloženie ovládacích prvkov na displeji.

Je prirodzené, že sa zvýšil aj výkon. U12+ používa Snapdragon 845 so 6 GB operačnej pamäte a na výber je 64 alebo 128 GB interného úložiska. Rozšíriť sa dá o ďalšie 2 TB pomocou pamäťovej karty. V tom prípade však prídete o druhý slot pre SIM kartu. Batéria má kapacitu 3 500 mAh, podporuje rýchle nabíjanie, to bezdrôtové už nie.

Čerstvé HTC U12+ má najlepší duálny fotoaparát na trhu

Zdroj: HTC

Veľkým lákadlom tohto modelu má byť duálny fotoaparát. Pre pripomenutie, práve HTC bol priekopníkom v používaní viacerých fotoaparátov. Kvôli nahrávaniu 3D videa mal dva fotoaparáty už HTC Evo 3D v roku 2011 a potom zas pred štyrmi rokmi HTC One M8, ktorý ich používal na zmenu hĺbky ostrosti. Oba však nezaznamenali úspech, alebo len prišli príliš skoro.

Čerstvé HTC U12+ má najlepší duálny fotoaparát na trhu

Zdroj: HTC

HTC U12+ je vybavený 12 Mpix primárnym fotoaparátom s clonou F/1.8 a sekundárnym 16 Mpix so svetelnosťou f/2.6 a dvojnásobným optickým zoomom. Nechýba optická aj elektronická stabilizácia či nahrávanie 4K videa rýchlosťou 60 fps. Na portáli DxOMark získal tento fotoaparát 103 bodov a o bod predbehol doterajšieho kráľa Huawei P20. Stal sa tak najlepším duálnym fotoaparátom v mobile na svete. Huawei P20 Pro má 109 bodov, používa však až trojicu fotoaparátov.

Čerstvé HTC U12+ má najlepší duálny fotoaparát na trhu

Zdroj: HTC

Zaujímavosťou je, že duálny fotoaparát je aj na prednej strane nad displejom. Oba majú rozlíšenie 8 Mpix a clonu f/2.0. Stavané sú na bokeh selfie zábery.

Vlajková loď od HTC sa má začať predávať v priebehu leta a jej cena začína na 799 eurách.