Rusi sa najnovšie nedostanú na viaceré sociálne siete. Kým čínsky TikTok pozastavil svoje služby z vlastnej iniciatívy, Facebook či Twitter zablokovala Ruská Federácia. Týmto krokom chcela vláda zabezpečiť, aby sa ruskí občania nedostali k necenzurovaným príspevkom o vojne na Ukrajine, ktoré označuje za dezinformácie. Práve Twitter bol totiž jednou z najsledovanejších sociálnych sietí v Rusku, ktorá tieto správy, videá či fotografie prinášala.

Twitter na Tore

Najnovšie odborník na kybernetickú bezpečnosť Alec Muffett v mene spoločnosti Twitter oznámil, že pomohol implementovať oficiálnu verziu služby na takzvanom Tore. Tor (The Onion Router) je bezplatný softvér, ktorý umožňuje anonymnú komunikáciu. Internetovú prevádzku smeruje cez celosvetovú sieť počítačov, ktoré sú do nej zapojené.

Cieľom je chrániť súkromie používateľov s tým, že ich internetové aktivity nebudú monitorované. Výhodou je, že na to, aby sa používateľ vedel v Tore orientovať, stačia základné zručnosti. Prístup už vôbec nie je komplikovaný ako kedysi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa