Estónska dopravná platforma Bolt dostala začiatkom roka od Európskej investičnej banky (EIB) finančnú injekciu v objeme 50 miliónov eur. Európske peniaze mali spoločnosti pomôcť s podporou vývoja a výskumu produktov v oblastiach, v ktorých môžu technológie zlepšiť bezpečnosť, spoľahlivosť a udržateľnosť služieb – a to pri zachovaní vysokej efektívnosti jej činností.

Inak povedané, Boltu mali peniaze pomôcť aj v boji proti jeho hlavnému konkurentovi, spoločnosti Uber.

Pomoc od súkromného investora

V súčasnosti však Bolt, podobne ako mnoho iných firiem, potrebuje ďalší prísun peňazí, aby sa vysporiadal s dôsledkami pandémie koronavírusu. Tentokrát sa však tento dopravný startup otočil smerom k venture kapitálovým investorom.

Neprehliadnite

Súboj alternatívnych taxislužieb sa vyostruje. EÚ poskytne Boltu milióny

Jeho hlas vypočula investičná spoločnosť Naya Capital Management, ktorá mu poskytne financie v objeme 100 miliónov eur. Celkovo tak Bolt vyzbieral v investičných kolách už 300 miliónov eur, čo posunulo jeho trhovú hodnotu na 1,7 miliardy eur.

Bolt chce získať väčší podiel z trhu

Získaných 100 miliónov eur chce estónska platforma využiť na ďalší rozvoj a rast všetkých svojich aktivít. To znamená od prepravných služieb cez donášku jedla až po oblasť mikromobility. Vďaka novým zdrojom a súčasnej koronakríze, keď jeho konkurenti vo veľkom prepúšťajú, si môže estónsky prepravca odhryznúť nový podiel z trhu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa