S myšlienkou priniesť bikesharing do Košíc sa v minulosti pohrávalo viacero firiem. Konkrétne kontúry projektu napokon predstavili len dve – provider internetových a televíznych služieb Antik Telecom a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Antik Telecom plánuje na budúci týždeň v pondelok (15. apríla) spustiť testovaciu prevádzku bikesharingu, ktorý nazval Verejný bicykel. Zapojiť sa do nej môžu zákazníci providera zo sídliska Nad jazerom.

ZSSK zatiaľ nemá pre svoj systém vybraný ani názov, ale ani dodávateľa. Hovorca dopravcu Tomáš Kováč pre TREND uvádza, že tendrové podmienky v súčasnosti kontroluje ministerstvo pôdohospodárstva. Tento rezort administruje eurofondy, z ktorých ZSSK vlani získal dotáciu 580-tisíc eur na vybudovanie svojho bikesharingu.

Zaparkuj hocikde

Antik plánuje ostrý štart systému na prvého mája. Vtedy zverejní aj ceny, za ktorých si bude možné bicykel vypožičať. Antik zatiaľ iba avizuje, že ich nastaví tak, aby boli atraktívne pre turistov aj dochádzanie do práce. Je tiež pravdepodobné, že provider zvýhodní svojich klientov internetových a televíznych služieb.

Viacero detailov o prevádzke bikesharingu je už známych. Po prvé, Antik chce do systému zapojiť až

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa