Banskobystrický internetový provider BBX nahradil hlavnú bezdrôtovú trasu optickým káblom až do hlavnej serverovne. Malo by to zvýšiť stabilitu pripojenia, ktoré v čase hustých dažďov postihovali minútové výpadky. Píše o tom portál BBonline.sk.

Výstavba štvorkilometrovej optickej trasy pre sieť BBXnet trvala viac ako dva roky. Vedie v blízkosti niektorých bytoviek a rodinných domov od Sásovej, cez Rudlovú, ulicu Mladých budovateľov, Rudlovskú cestu, Horné záhrady, Cestu k nemocnici až po Partizánsku ulicu, ktoré budú čoskoro prepojené z doteraz využívanej WiFi siete na vysokorýchlostnú optickú sieť.

Ako ďalší krok, ktorý by mal zvýšiť úroveň služieb, BBX avizuje inštaláciu výkonných záložných zdrojov na významné uzly siete, aby sa eliminovali poruchy v dôsledku častých výpadkov elektrickej energie.

Banskobystrický provider BBX zmodernizoval sieť

BBX takisto informoval o prevzatí klientov bystrického providera Immedia ako aj ďalšej lokálnej siete v Majeri. Počet takto získaných nových zákazníkov nešpecifikoval. Dodal, že BBX sa naďalej zaujíma o nákupy iných sietí a menších operátorov v Banskej Bystrici a blízkom okolí.

Provider pracuje tiež na príprave služieb digitálnej televízie cez optickú sieť. „Programátori a ostatní zamestnanci na jej príprave neustále pracujú, aj napriek niekoľkonásobnému odloženiu spustenia poskytovania tejto služby,“ uvádza sa v správe. Majiteľ BBX Rudolf Kubík hovorí, že ambíciou firmy je poskytnúť záujemcom lacnú alternatívu digitálnej káblovky, ale vo vysokej kvalite: „To nás stojí čas a mnoho vyjednávaní s predajcami práv.“

Foto na titulke a v článku - BBonline.sk