Takmer vreckový projektor, ktorý dokáže hocikde vytvoriť pomerne veľký obraz sa hodí nielen na firemné prezentácie, ale aj na víkendové chaty. Na výber teraz pribudol aj model od taiwanského Asusu, ktorý sa od konkurentov líši podporou bezdrôtového prenosu videosignálu aj zo zariadení s operačným systémom iOS a Android.

Asus B1M sa výzorom podobá na predchádzajúce modely prenosných projektorov. Malá škatuľka (175 x 44 x 139 mm) nebude prekážať pri prenášaní ani svojou hmotnosťou, ktorá je 900 gramov.

DLP projektor používa LED lampu so životnosťou 30-tisíc hodín. Jej jas je sedemsto lumenov, takže projektor by mohol fungovať aj v nie úplne zatemnenej miestnosti. Rozlíšenie je HD (1280 x 800). Vďaka vstavanému reproduktoru sa B1M môže premeniť na malý televízor.

Malý, ale len rozmermi, lebo obraz vie premietať vo veľkosti uhlopriečky 51 palcov. Výhodou je aj to, že na takúto uhlopriečku mu stačí byť umiestnený len vo vzdialenosti jeden meter od projekčnej plochy. Nevýhodou je zasa absencia zoomu. Kontrast je 3 500:1.

Asus zväčší displej iPadu na 50 palcov

Hlavnou výhodou je podpora bezdrôtového prenosu obrazu a zvuku cez WiFi. Projektor nemá WiFi vysielač vstavaný, je vo forme „donglu“, ktorý sa pripája cez USB. Párovanie je podľa výrobcu jednoduché ako s počítačmi so systémom Windows, tak aj s mobilnými zariadeniami so systémami Android a iOS.

Pri smartfónoch a tabletoch sa pri prezentáciách dajú na premietanom obraze vidieť ručne robené poznámky. Odpadá nutnosť nosiť so sebou káble. Všetko, čo prednášajúci vidí niekde v rohu miestnosti na svojom iPade, vidia ostatní na 50-palcovej ploche na stene.

Kabeláže sa majiteľ B1M nezbaví úplne, pretože napájanie nie je z batérie, ale klasicky zo siete. Použiť sa dá adaptér od bežného asusovského notebooku. Okrem bezdrôtového prenosu vie projektor samostatne bez počítača či tabletu prehrávať viaceré audio, video a obrazové formáty, vrátane dokumentov PDF, Powerpoint, Excel a Word. Z USB média alebo pamäťovej karty.

Bezdrôtový projektor Asus B1M sa začne predávať od mája za 570 eur. 

Asus zväčší displej iPadu na 50 palcov

Foto v článku a na titulke - Asus