Americká spoločnosť Apple zvolala na jún výročnú konferenciu vývojárov WWDC, na ktorej väčšinou predstavuje nové prístroje. Špekuluje sa, že ukáže nový iPhone, počítač Mac a tiež vylepšený softvér pre svoje hodinky Apple Watch. Firma oznámila, že akcia začne 7. júna a potrvá celý týždeň.

Tak ako vlani aj tento rok bude akcia kvôli pandémii len virtuálne. Vývojári majú na konferenciu prístup zdarma. Apple na týchto akciách vždy prvý deň ukazuje novinky, niekedy aj nové hardvérové ​​produkty, predovšetkým tie, ktoré využijú nový softvér.

Akcia sa zameriava na developerov, ktorí vyvíjajú aplikácie pre výrobky Apple. Často je to prvýkrát, kedy má verejnosť možnosť ,,nahliadnuť pod pokrievku" a urobiť si predstavu, aké novinky firma chystá. Nový softvér, o ktorom firma informuje na svojich júnových akciách, sa potom testuje v beta verzii, než sa na jeseň objaví na trhu verzia oficiálne.

Google Maps
Neprehliadnite

Aplikácia Google Maps bude vodičom navrhovať najekologickejšie trasu

Vlani Apple oznámil, že prechádza od procesorov Intel k procesorom, ktoré si bude sám navrhovať. V novembri avizoval, že nový procesor M1 dostanú do jeho počítača. Pred rokom tiež informoval o novom operačnom systéme iOS 14 pre iPhony a ďalšom softvére, vrátane toho pre televíziu Apple TV.

V médiách sa v poslednej dobe objavujú správy, že Apple tento rok pred konferenciou WWDC predstaví nové hardvérové ​​produkty. V apríli sa napríklad očakávajú nové iPady, uviedla agentúra Reuters. Špekuluje sa tiež o vylepšení počítačov iMac, ktoré už by mohli mať avizovaný procesor od Applu.