Jednou z najvýznamnejších noviniek má byť bezpečnostný prvok TouchID pre snímanie odtlačkov prstov, známy z iPhonov a iPadov. Informáciu o tom priniesol analytik Ming-Chi Kuo a pre niektoré magazíny ju potvrdili aj interné zdroje vo firme Apple.

Nový MacBook Pro by tiež mal obsahovať dotykový OLED panel. Je úlohou bude nahradiť funkčné tlačidlá, ktoré sa nachádzajú nad klávesnicou. Okrem tradičných funkcií ako ovládanie jasu či hlasitosti prinesie aj ďalšie nové, zatiaľ nešpecifikované funkcie.

Špekuluje sa, že tento OLED panel by mal byť tiež vstupom pre rozhranie TouchID. Podľa iných zdrojov by zasa snímač mal byť implementovaný do trackpadu.

Apple pripravuje nový Macbook Pro. Dostane skener odtlačkov a možno aj Siri

Touch-ID-iPhone Zdroj: Macblog.sk

Nové MacBooky Pro budú tiež tenšie a ľahšie než ich predchádzajúce modely. Predávať by sa mali ako zvyčajne v dvoch veľkostných variantoch, s 13,5- a 15-palcovým displejom. Inováciou v dizajne majú byť pánty displeja, ktoré vraj budú tvarované pomocou špeciálnej technológie vstrekovania kovu.

Ohľadom konektivity tiež kolujú zvesti o tom, že MacBook Pro dostane Thunderbolt tretej generácie ako aj USB C. Napriek tomu, že Apple v posledných rokoch presadzuje redukciu množstva konektorov na svojich zariadeniach.

Zmenia sa aj útroby laptopu. MacBook Pro by mal byť vybavený rýchlejšími čipmi z produktovej rady Skylake od Intelu. Vyššie modely majú získať grafické karty z rady Polaris 400 od AMD.

Podľa avizovaného dátumu vydania by sa už mal do Macbookov Pro dostať aj najnovší operačný systém Os X vo verzii 10.12 pod označením Fuji, ktorý by mal tiež prísť na jeseň tohto roku. Jeho najväčšou prednosťou je implementácia hlasovej asistentky Siri konečne aj do Macbookov.

Minulý rok sa Siri preniesla aj do platformy Apple TV a do inteligentných hodiniek Apple Watch. V novej verzii operačného systému by mala získať vlastnú položku v nastaveniach a funkčne by mala byť pomerne jednoducho implementovaná do rohu obrazovky.

Apple pripravuje nový Macbook Pro. Dostane skener odtlačkov a možno aj Siri

Predpokladané zapojenie Siri do systému Zdroj: 9to5mac.com

Predstavenia operačného systému sa máme dočkať už v júni na konferencii WWDC 2016, no podľa zdrojov sa už zrejme počas nej nedočkáme predstavenia nového Macbooku a jeho oficiálne predstavenie príde samostatne neskôr.