Samotný CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, minulý týždeň pre Financial Times povedal, že virtuálna realita je „cool“ a dala by sa použiť mnohými spôsobmi.

Tím, ktorý spomína FT, vznikol vďaka rôznym akvizíciami, ale tiež zlákaním odborníkov od iných veľkých hráčov v odvetví virtuálnej reality ako Microsoft či Lytro.

Apple sa o zapojenie do odvetvia v minulosti už pokúsil, a to ešte za éry Steva Jobsa. Vtedy však technológia nebola vôbec pripravená pre verejnosť, a tak bol projekt uprataný do zásuvky.

Najnovšou akvizíciou Apple v súvislosti s virtuálnou realitou je spoločnosť Flybe Media. Tá spolupracovala napríklad aj s Google pri projekte Tango, zameranom na trojrozmerné mapovanie.

Len minulý týždeň tiež firma podľa FT najala experta na virtuálnu realitu Douga Bowmana. Ten je riaditeľom Centra pre interakciu človeka s počítačom na univerzite Virginia Tech.

Podľa FT by už Apple mal mať pripravený aj prototyp náhlavnej súpravy. Za posledné mesiace ich dokonca malo vzniknúť niekoľko. Tie sú vraj dosť podobné súpravám ako Oculus Rift, či Hololens od Microsoftu.

Zatiaľ nie je jasné, či a ako táto technológia spolupracuje s iPhonom a inými zariadeniami od Applu, respektíve či bude fungovať aj samostatne ako spomínaný Oculus Rift, ktorým sa vraj Apple do značnej miery inšpiroval.

Zatiaľ nie je jasné ani to, či sa produktu niekedy dočkáme. Spoločnosť je totiž známa vývojom množstva technológií, ktoré sa na verejnosť nikdy nedostali. 

Apple pracuje na vlastnej virtuálnej realite. Nasadil na to celú armádu

Podoba možného prototypu Zdroj: Macrumors.com