Nie je zatiaľ jasné, či sa dočkáme iPhonov 12S alebo iPhonov 13. Problém je totiž v číslovke 13, ktorá sa považuje za nešťastnú. Zaujímavosťou je, že spoločnosť si spravila malý prieskum na vzorke tritisíc respondentov, pričom viac ako 70 percent z nich uviedlo, že s označením iPhone 13 majú problém.

Necelých 19 percent respondentov dokonca trpí takzvanou triskaidekafóbiou, čiže strachom z čísla 13. Z toho zároveň vyplýva, že táto skupina ľudí by nad kúpou zariadenia so spomínanou číslovkou ani nerozmýšľala. Apple sa preto bude musieť zamyslieť nad tým, či použije 12S, 13 alebo rovno preskočí na 14.

Nezaujímavé novinky

Meniť by sa však nemal dizajn. Tohtoročné modely budú takmer totožné s predchádzajúcimi. Predpokladá sa sa len väčšia hrúbka a o niečo má tiež narásť ich váha. Zmenšenie čaká výrez pod displejom, ktorý je domovom pre selfie kameru a senzory. Očakáva sa tiež, že nové iPhony sa dočkajú snímača odtlačkov prstov Touch ID, ktorý by však mal byť zabudovaný priamo pod displejom, tak ako je to v prípade konkurencie. Zatiaľ však nie je známe, či Apple použije optickú alebo ultrazvukovú technológiu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa