Hrateľnosť je pravdepodobne najdôležitejším faktorom, ktorý robí hru dobrou. Ani ultra realistická 3D grafika a vybuchujúce mestá nie sú zárukou, že hra naozaj zabaví. World of Goo sa stala kultovou aj kvôli výbornej hrateľnosti. Jednoduchý princíp skladania konštrukcií z akýchsi polotekutých guľôčok sa postaral o obľúbenosť hry na všetkých platformách. Na dotykových displejoch smartfónov a tabletov je minimálne rovnako zábavný.

World of Goo sa v PC verzii objavil pred troma rokmi. Postupne vyšli verzie pre herné konzoly, napríklad Wii. Potom prišla portovaná verzia pre applovský iOS a aj Android. Pre googlovský operačný systém je táto hra momentálne v zľave za 0,49€ kvôli prechodu z Android Marketu na Google Play.

Princípom je z guľôčok zo smoly alebo iného divného materiálu poskladať konštrukciu, ktorá prepojí dve miesta. Ťahaním prsta sa vytvára trojuholníkový náhľad spojenia, pri dvihnutí prsta sa vytvorí. Body sa dostávajú za rýchlosť stavania, ale aj za použitie čo najmenšieho počtu guľôčok. Znie to jednoducho, no hráčov hlavný nepriateľ je fyzika. Tá je vo World of Goo pomerne presná. Funguje v nej gravitácia a ďalšie sily, ktoré ohýbajú a trhajú stavané konštrukcie.

Appka dňa: World of Goo

Počas hry sa hráč stretne s rôznymi logickými hádankami, hlavne vo vyšších leveloch. K dispozícii bude mať guľôčky s inými vlastnosťami. Napríklad lepiace alebo vybuchujúce.

Zážitok z hry dopĺňa podarená 2D animovaná grafika. Keďže guľôčky a z nich postavené konštrukcie sú úplne čierne, hra vyzerá najlepšie na amoledových displejoch. Ale to je len maličkosť. Tým najdôležitejším je, že level návykovosti má World of Goo nebezpečne vysoký. 

 

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

          

Appka dňa: World of Goo

 

Foto v článku a na titulke - Apple, Google