Niektoré hry si naozaj zaslúžia, aby boli hrané na smartfónoch alebo ešte lepšie na tabletoch s čo najvyšším rozlíšením obrazovky. Aj Stay Alight medzi ne patrí.

Tvorcovia si totiž dali extra záležať na vizuálnom prepracovaní a nechýba im ani umelecké cítenie. Inými slovami, je radosť sa na hru pozerať.

A hrať tiež. Len tu už je potrebná aj dávka sústredenia sa a hlavne trpezlivosti. Angry Birds pozná každý. Od tohto hitu si Stay Alight tak trochu požičal herný systém. Postavička s ľudským telom a hlavou vo forme žiarovky musí svetelnými projektilmi ničiť kreatúry v podobe červov. Počet projektilov je v každom kole obmedzený.

Prstom sa jednoducho mení uhol vystrelenie a aj jeho intenzita. Hra si dobre rozumie s fyzikálnym modelom, takže si treba riadne rozmyslieť, aký objekt sa rozbije, ktorý sa posunie a pod akými uhlom sa projektil odrazí.

Po čase pribúdajú nové druhy týchto svetelných nábojov, napríklad s rozdvojením pri prvom dopade a podobne. Tým sa mení aj stratégia. Ničeniu divných tvorov pomáhajú aj rôzne bonusy ako zemetrasenie či zamrznutie.

Appka dňa: Trochu Angry Birds, trochu Machinarium

   

Appka dňa: Trochu Angry Birds, trochu Machinarium

Vizuál je veľmi detailne prepracovaný a atmosférou sa trochu podobá na známy český herný hit Machinarium s ich ručne maľovaným prostredím. V Stay Alight navyše popracovali s hĺbkou obrazu, takže niektoré scény evokujú 3D pohľad. To všetko vhodne dopĺňa milá hudba a zvukové efekty.

Hra pobaví na veľmi dlho. Dostupných je 60 levelov a už po prvej desiatke začínajú byť pomerne komplikované. Hra je bezplatná, no dajú sa do nej dokupovať bonusy a vylepšenia. A to aj cez SMS. Preto autori upozorňujú, že niektoré antivírusy chybne označujú aplikáciu za škodlivú.

 

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

          

Appka dňa: Trochu Angry Birds, trochu Machinarium